تجلیل از عوامل سرنگونی و کشف بقایای پهپاد متجاوز فوق پیشرفته آمریکایی

به گزارش ایسنا، دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در این مراسم اظهار کرد: همزمانی تجاوز پهپاد آمریکایی به حریم جمهوری اسلامی ایران و انهدام آن توسط مدافعان حریم کشور با سالگرد ماجرای هدف قرار گرفته شدن هواپیمای مسافربری ایران ایر با ۲۹۵ مسافر بیگناه توسط ناو آمریکایی، سند محکم دیگری بر جنایتکاری و تجاوزگری آمریکا در منطقه و در ضدیت با جمهوری اسلامی ایران بود. 

وی افزود: جنایت آمریکا در ۱۲تیر سال ۱۳۶۷ در حالی رخ داد که هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران در مسیر همیشگی پروازی خود به مقصد دبی در پرواز بود و پهپاد جاسوسی و متجاوز امریکایی در حالی مورد اصابت قرار گرفت که به حریم جمهوری اسلامی ایران تجاوز کرد و همه قوانین و اخطارها را با بی اعتنایی زیر پاگذاشت و در آب های سرزمینی جمهوری اسلامی مورد هدف قرار گرفت. 

تنگسیری تاکید کرد: دشمن باید بداند که هیچ عمل و اقدام خصمانه و تجاوزکارانه ای بی پاسخ نخواهد ماند و جنایتکاران را به سزای عملشان خواهند رساند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در این مراسم از رزمندگان هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و واحدهای راداری و پدافندی در اقدام به موقع و واکنش انقلابی و دفاعی محکم در برابر اقدام خصمانه و تجاوزکارانه پرنده جاسوسی آمریکا و همچنین از رزمندگان نیروی دریایی سپاه در جمع آوری لاشه پهپاد منهدم شده امریکایی تجلیل  کرد.

در این دیدار که تعدادی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از فراکسیون اقدامات پیش‌دستانه علیه تهدیدات آمریکا نیز حضور داشتند از اقدام به هنگام و هوشمندانه کاربران سامانه‌های راداری پدافندی و موشکی سپاه در انهدام پهپاد فوق پیشرفته جاسوسی آمریکایی که به حریم جمهوری اسلامی ایران تجاوز کرده بود تجلیل شد.

ایران اخبار تحویل پهپاد به روسیه به منظور استفاده در جنگ اوکراین بی‌اساس می‌داند
هم اکنون بخوانید

همچنین نمایندگان مجلس از دریادلان نیروی دریایی سپاه به ویژه یگان های شناوری و غواصی که موفق شدند بقایای لاشه پهپاد آمریکایی را جمع آوری و پیوست پرونده تجاوزکاری آمریکا نمایند تقدیر کردند.

در پایان هدایایی به قهرمانان مقابله با تحرک تجاوزکارانه دشمن از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نیروی دریایی سپاه اعطا شد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا