اختیارات بازآفرینی شهری به استان‌ها واگذار می‌شود

به گزارشایسنا، مهدی جمالی نژاد صبح امروز در همایش روز شهرداری و دهیاری‌ها در فرمانداری قم، با اشاره به ۸۵سفر استانی خود طی ۸ماه گذشته که به این سمت منصوب شده است، عنوان کرد: در این مدت به برخی استان ها بیش از ۱۰ بار سفر کرده‌ام و برخی از استان‌ها نظیر سیستان و بلوچستان، کرمان، کردستان و استان‌های دور از مرکز را نیز بیش از یک سفر حضور داشته ام، با این وجود اولین دیدار با مسئولان قم است.

رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور ادامه داد: باید بگویم که ارتباط و پیگیری مدیران، شهرداران و دهیاران قم مقداری ضعیف و مطالبه‌گری خیلی کم است؛ به نظر می رسد شهری که در مجاورت و همسایگی پایتخت است باید ارتباط و پیگیری مطالبات را بیشتر کند.

جمالی نژاد در بخش دیگر ظرفیت‌های استان قم را مورد توجه قرار داد و گفت: ظرفیت در شهر و روستاهای استان قم بی نظیر و کم نظیر است؛ ظرفیت ۲۰میلیون زائر، مرکزیت مذهبی و علمی کشور، مسیر عبور اکثر استان ها، دسترسی آسان به پایتخت و … همه ظرفیت‌های بسیار بالایی برای شهرها و روستاهای استان است.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های موجود در شهرستانها و روستاهای قم افزود: شهرها و روستاهای استان می‌توانند با بهره گیری از پتانسیل گردشگری مذهبی قم درآمدزا شوند.

وی با اشاره به حجم ورود زائران به قم و لزوم تقویت شبکه حمل و نقل استان عنوان کرد: شهرها و روستاهای استان می‌توانند با ایجاد شرکت حمل و نقل جمعی به رفع این مشکل کمک کنند.

مجتمع ۲۴ کلاسه زنده یاد حسین علیمرادی در روستای عورکی دشتیاری افتتاح شد
هم اکنون بخوانید

جمالی نژاد با اشاره به امضای تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی در خصوص بازآفرینی بافت‌ فرسوده و ناکارآمد شهری اظهار کرد: بر اساس این توافق اختیارات بازآفرینی شهری به استان‌ها واگذار خواهد شد.

وی تبدیل وضعیت‌های شغلی در شهرداری‌ها را مایه آرامش و آسایش در مجموعه‌های شهری و روستایی و عامل ایجاد رضایتمندی در کشور دانست و گفت: این موضوع در حال پیگیری است، همچنین آئین نامه استخدامی دهیاری‌ها نیز اصلاح و برای تصویب به دولت ارسال شده است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

دکمه بازگشت به بالا