با هرنوع هنجارشکنی از هرنوع، در چارچوب قانون و مقررات برخورد شود


با هرنوع هنجارشکنی از هرنوع، در چارچوب قانون و مقررات برخورد شود

دادستان کل کشور گفت: نیروی انتظامی با اقتدار در میدان امنیت حضور داشته باشد و انتظار ما و مردم این است با هرنوع هنجارشکنی از هرنوع در چارچوب قانون و مقررات برخورد شود.

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایلنا، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در حاشیه همایش فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در جمع پایگاه خبریان گفت: این همایش با حضور مقامات قضایی و نیروی انتظامی استان تهران برگزار شد که سعی می‌کنیم خروجی این همایش را برای سایر استان‌ها مورد استفاده و بهره‌برداری قرار دهیم.

وی افزود: امنیت برای مردم بسیار مهم است و وظیفه دستگاه قضایی و نیروی انتظامی است که امنیت مردم را از هر جهت تامین کنیم.

دادستان کل کشور تصریح کرد: وضعیت امنیت در سراسر کشور از جهات مختلف و حوزه‌های گوناگون قابل قبول است، اما در حوزه سرقت به دلایلی باید بیشتر کار شود و حضور این جمع برای بررسی جهات مختلفی است که بتواند برای ایجاد امنیت بیشتر برای شهروندان موثر باشد.

دادستان کل کشور در ادامه گفت: ما باید هم آسیب‌ها را بررسی کنیم و هم اقدامات پیشگیرانه داشته باشیم و امیدواریم محصول این همایش و خروجی آن بتواند برای شهروندان موثر باشد.

وی در پاسخ به سئوالی در رابطه با حمایت دادستانی از پلیس در بحث مبارزه با ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی، اظهار کرد: وظیفه قانونی پلیس برخورد با جرائم مشهود است و دستگاه قضایی نیز وظیفه دارد هرجایی که پلیس به عنوان ضابط مراجعه می‌کند و مجوز می‌خواهد، حتما ما باید مجوز دهیم.

دادستان کل کشور ادامه داد: نکته بعدی این است که دستگاه قضایی از یک نیروی انتظامی و پلیس مقتدر حمایت کرده و خواهد کرد، ما نمی‌توانیم امنیت اخلاقی و اجتماعی را به خاطر بعضی از حرف‌هایی که گفته می‌شود و یا بعضی از اقداماتی که بدخواهان در فضای مجازی انجام می‌دهند یا جوسازی‌هایی که می‌کنند را فدای این حرکات مذبوحانه کنیم.

لاریجانی: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دهان آمریکا را در منطقه خرد می‌کند
هم اکنون بخوانید

وی افزود: بنابراین نیروی انتظامی با اقتدار در میدان امنیت حضور داشته باشد و انتظار ما و مردم این است با هرنوع هنجارشکنی از هرنوع در چارچوب قانون و مقررات برخورد شود.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری همچنین در خصوص حاشینه نشینی‌ها نیز گفت: در رابطه با مسائله حاشیه نشینی شهر‌ها که یکی از آسیب‌ها است و موضوع در جلساتی که خدمت مقام معظم رهبری نیز مطرح شد یکی از محور‌هایی که قرار شد وزارت کشور با همراهی دستگاه‌های مربوطه کار کند همین موضوع حاشیه نشینی‌ها است و به گونه‌ای است که حل آن در دستگاه قضایی و نیروی انتظامی نیست و می‌بایست دستگاه‌های اجرایی برای مساله حاشینه نشینی فکر اساسی کنند.

وی خاطرنشان کرد: البته دستگاه قضایی و نیروی انتظامی با همکاری این دستگاه‌ها اقدامات لازم را انجام خواهند داد، دولت باید در رفع این مشکلات و زودن این آسیب اقدامات اجرایی را انجام دهد. این را هنجارشکنان بدانند که اگر بخواهند با اینگونه جوسازی‌ها و فیلم‌هایی که از قبل از صحنه آماده و بلافاصله در فضای مجازی منتشر می‌کنند و می‌خواهند چهره پلیس را مخدوش نشان دهند اولا مردم نمی‌پذیرند و ثانیا دستگاه قضایی نخواهد پذیرفت و ما از پلیسی که در بین مردم و برای ایجاد امنیت و اجرای قانون و ایفای وظیفه قانونی تلاش میکند حمایت کرده و خواهیم کرد و هیچ وقت دستگاه قضایی به این جو سازی‌ها توجه نخواهد کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 6 =

دکمه بازگشت به بالا