امضای توافق‌نامه شهرداری تهران با معاونت علمی ریاست‌جمهوری برای داخلی‌سازی واگن‌های مترو/ زیست شبانه به معنای باز بودن همه فضاها نیست


امضای توافق‌نامه شهرداری تهران با معاونت علمی ریاست‌جمهوری برای داخلی‌سازی واگن‌های مترو/ زیست شبانه به معنای باز بودن همه فضاها نیست

شهردار تهران گفت: هفته گذشته توافقی را با معاونت علمی برای داخلی‌سازی واگن‌ها امضا کردیم که ظرف ۱۸ ماه این اقدام انجام شود و در خصوص سایر موارد هم برای تامین منابع در شرایط تحریم، فعال هستیم.

به گزارش پایگاه خبری سیاسی اعتماد نو به نقل از ایلنا، پیروز حناچی در پایان جلسه هیات دولت و در جمع پایگاه خبریان در خصوص تجهیز مترو به واگن‌های جدید گفت: تمام تلاش ما این است که هم منابع را تامین کنیم و هم بضاعت داخلی را برای تولید واگن‌های مترو بالا ببریم. 

وی ادامه داد: هفته گذشته توافقی را با معاونت علمی برای داخلی‌سازی واگن‌ها امضا کردیم که ظرف ۱۸ ماه این اقدام انجام شود و در خصوص سایر موارد هم برای تامین منابع در شرایط تحریم، فعال هستیم.

شهردار تهران گفت: در کنار این موضوع روی شبکه اتوبوسرانی فشار می‌گذاریم که دوهفته پیش برای تامین تعداد ۵۰۰ دستگاه مینی‌بوس فیات قرارداد بستیم که توسط بخش خصوصی تامین خواهد شد و بازسازی اتوبوس‌های دوکابین را هم در دستور کار داریم.

وی افزود: همچین در حال حاضر ۷۰ واگن ترخیص شده که در حال تولید است و برای حدود ۳۲۰ و ۶۴۰ واگن هم قرارداد بسته‌ایم.

حناچی در پاسخ به سوال اعتماد نو به نقل از ایلنا مبنی بر استقبال مردم از زیست شبانه و همزمان متهم کردن مردم از سوی مسئولان به بی‌اخلاقی گفت: در خصوص زیست شبانه به این معنا که شهر همانگونه مثل صبح، زنده باشد این موضوع باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی افزود: البته فکر کردن به این موضوع به معنای باز بودن همه فضاها نیست و تنها برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای تامین نیازهای  مردم باز خواهند بود و فضای شهر هم روشن است که به این معنا حساسیتی نیز نخواهد داشت.

الحاق دولت ایران به کنوانسیون مشترک ایمنی مدیریت سوخت
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 17 =

دکمه بازگشت به بالا