داستان تغییر سیم‌کارت‌ها و اما و اگرها…

به گزارش ایسنا، برخی از شهروندان پس از یوسیم کردن به دنبال استفاده از طرح «دوستات رو یوسیمی کن» متوجه شدند که ۵ گیگ هدیه مورد نظرشان به نام شخص دیگری ثبت شده و نمی‌توانند دوستانشان را از اینترنت رایگان بهره‌مند سازند.

یکی از شهروندان همدانی در این باره به پایگاه خبری ایسنا گفت: این روزها با تماس‌های مکرری از سوی مخابرات مبنی بر حضور در امور مشترکین و یوسیم کردن سیم‌کارت خود مواجه شدم و در پی پیامک‌های پیاپی و تماس‌های مکرر به ناچار تصمیم گرفتم به مخابرات مرکزی همدان مراجعه کنم و سیم‌کارت خود را به دست متصدی امور مشترکین بسپارم.

وی اذعان کرد: وقتی وارد شدم بدون اینکه سرصف بایستم مرا به سمت یک متصدی راهنمایی کردند و حتی سوال کردند آیا قبلاً کسی برای یوسیم کردن به او مراجعه کرده یا نه. آنجا بدون چک کردن مدارک شناسایی و هویتی فرد مراجعه‌کننده و اینکه آیا صاحب سیم‌کارت هستی، با کمال میل سیم‌کارتت را یوسیم می‌کنند.

این شهروند همدانی ادامه داد: آن متصدی پس از ارائه سیم‌کارت و انجام مراحل یوسیم کردن، گوشی مرا گرفت و دقایقی بعد تحویلش داد و من خوشحال از داشتن ۱۵ گیگ اینترنت به منزل بازگشتم. از کسی درباره ۵ گیگ اینترنت هدیه یوسیم کردن شنیده بودم پس کد دستوری را شماره‌گیری کردم تا به دخترم اینترنت رایگان هدیه دهم اما گویا کسی از قبل این کار را انجام داده بود.

وی افزود: دخترم با شماره‌ای که هدیه اینترنت رایگان را از آن خود کرده بود تماس گرفت و پس از کلی بحث و جدل سرانجام ۵ گیگ اینترنت خود را پس گرفتیم اما هستند افرادی که نمی‌توانند حق خود را بگیرند و یا حتی از این موضوع اطلاع ندارند که پیگیر قضیه شوند.

سفارش ساخت کشتی ۱۱۳ هزارتنی به شرکت های داخلی
هم اکنون بخوانید

فرد دیگری هم که خود و خانواده از این قضیه شاکی بودند، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کردند که مجدداً به متصدیان امور مشترکین مراجعه کردیم تا درباره واگذاری ۵ گیگ اینترنتشان به افراد دیگری سوال کنیم اما در جواب گفتند: «۵ گیگ اینترنت، هزینه یوسیم کردن سیم‌کارتتان است».

***تعویض سیم‌کارت‌ها رایگان انجام می‌شود

رئیس اداره امور مشترکین همراه اول استان همدان با اشاره به طرح یوسیم کردن سیم‌کارت‌های همراه اول به پایگاه خبری ایسنا گفت: با یوسیم کردن سیم‌کارت‌ها سرعت استفاده از اینترنت افزایش می‌یابد که تعویض سیم‌کارت‌ها رایگان انجام می‌شود.

حمیدرضا رنگین‌کمان درباره بسته اینترنت هدیه در طرح یوسیم همراه اول، ادامه داد: در طرح یوسیم طرحی به عنوان «دوستات رو یوسیمی کن» وجود دارد که علاوه بر اینکه به مشترکین دائمی ۲۰ گیگ و به مشترکین اعتباری ۱۵ گیگ اینترنت رایگان می‌دهد، ۵ گیگ اینترنت رایگان به مشترک داده می‌شود.

وی عنوان کرد: در طرح «دوستات رو یوسیمی کن» فردی که تعویض سیم‌کارت را به طور رایگان انجام می‌دهد می‌تواند این ۵ گیگ هدیه را برای خود بردارد به‌طوریکه به امور مشترکین اعلام شده کسانی که تعویض رایگان سیم‌کارت را انجام می‌دهند به مشترک اطلاع دهند که ۵ گیگ هدیه برای خود آنهاست که البته برخی از مشترکین قبول نکرده و به ۹۹۹۰ شکایت می‌کنند.

***برداشتن ۵ گیگ اینترنت توسط امور مشترکین تخلف نیست

رنگین‌کمان اذعان کرد: برداشتن ۵ گیگ اینترنت توسط امور مشترکین تخلف نیست چرا که یوسیم کردن سیم‌کارت‌های همراه اول جز شرح وظایف متصدی امور مشترکین نبوده اما گفته شده هنگام فعالسازی ۵ گیگ اینترنت هدیه به مشتری اطلاع دهند و در صورت رضایت این کار صورت پذیرد.

هشدار به مسافران نسبت به خرید اینترنتی بلیت هواپیما از سایت‌های غیرمجاز
هم اکنون بخوانید

رئیس اداره امور مشترکین همراه اول استان همدان در ادامه با تأکید بر اینکه کم فروشی اینترنت در موبایل و تلفن ثابت نداریم، گفت: یکی از نقاط ضعف مشترکین عدم آگاهی است.

وی با بیان اینکه مردم بدون اطلاع کدهایی که در فضای مجازی ارسال می‌شود را فعال می‌کنند، اظهار کرد: متأسفانه تعداد زیادی از مشترکین تنظیمات گوشی هوشمند را بلد نیستند و همین موضوع باعث می‌شود با مشکلات عدیده‌ای مواجه شوند و تصور بر این است که مشکل از سوی مخابرات بوده است.

رنگین‌کمان با اشاره به اینکه تنظیمات گوشی ارتباطی به مخابرات ندارد، تصریح کرد: مراجعه کنندگان در زمینه مشکلات اینترنت به مخابرات زیاد است که همگی به تنظیمات گوشی افراد برمی‌گردد و به مخابرات ربطی ندارد.

وی با تأکید براینکه مردم باید از امکانات گوشی‌های هوشمند خود آگاهی داشته باشند، خاطرنشان کرد: ممکن است که فقط ۲ درصدی در محاسبه بسته‌های اینترنت اشتباه شود اما غالب مشکلات به مشترکان برمی‌گردد.

گزارش از: بنت‌الهدا نوری، پایگاه خبری ایسنا، منطقه همدان

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا