پوتین: هنوز تصمیمی درباره ملوانان اوکراینی گرفته نشده است

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در یک کنفرانس مطبوعاتی در اوزاکای ژاپن اعلام کرد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، موضوع ملوانان را به عنوان یکی از اولویت‌های مهم مذاکرات با روسیه خاطرنشان کرده است.

ماه نوامبر پارسال، نیروی دریایی روسیه ملوانان اوکراینی و سه کشتی آن‌ها را به اتهام ورود غیر قانونی به آب‌های روسیه دستگیر کرد. این حادثه در تنگه کرچ -بین دریای سیاه و دریای آزوف – اتفاق افتاد.

پوتین اظهار داشت که هنوز تصمیمی درخصوص سرنوشت ملوانان گرفته نشده است و آن‌ها منتظر تصمیم دادگاه هستند.

اوکراین اتهام روسیه را مبنی بر ورود غیر قانونی به آب‌های این کشور رد کرده است. اتحادیه اروپا در کنار آمریکا خواستار آزادی این ملوانان شده‌اند.

پوتین در ادامه عنوان کرد که موضوع ملوانان نباید در انتخابات پارلمان ماه بعد اوکراین به عنوان ابزار سیاسی مورد استفاده قرار گیرد.

در ماه مه، “دادگاه بین‌المللی حقوق دریاها” اعلام کرد که روسیه باید سریعاً ملوانان را آزاد کند و روسیه با این درخواست مخالفت کرده بود.

جدا از گفتگو در مورد ملوانان اوکراینی، ترامپ دیدار خود با همتای روسی‌اش را یک “افتخار بزرگ” عنوان کرد و هر دو طرف برای بهبود روابط دوجانبه، از خود تمایل نشان دادند.

انتهای پیام

ترکیه به دنبال ادغام در محور آمریکایی از دروازه تل‌آویو است/ آنکارا متحد رده‌سوم در دکترین امنیتی رژیم صهونیستی به شمار می‌رود
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − شانزده =

دکمه بازگشت به بالا