افزایش فعالیت پلیس نامحسوس در تابستان

به گزارش ایسنا، سردار ایوب سلیمانی در سفر به سمنان در جمع پایگاه خبریان، اظهار کرد: نیروی انتظامی امسال برای کاهش ۲۰۰۰ نفری تلفات جاده‌ای در تصادفات درون‌شهری و برون‌شهری اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی کرده که هدف سه ماهه نخست این اعتماد نو به نقل از برنامه با تلاش همکاران محقق شده است.

وی ادامه داد: بعد از دو سال متوالی که شاهد افزایش جزئی تلفات جاده‌ای در کشور بودیم امسال با این اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی، میزان تلفات جاده‌ای دوباره روندی کاهشی پیدا کرده است.

جانشین فرماندهی ناجا از آغاز اعتماد نو به نقل از برنامه ضربتی پلیس برای کاهش تلفات جاده‌ای از نیمه دوم اسفندماه پیشین خبر داد و اضافه کرد: با اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی درست می‌توانیم اهداف اعتماد نو به نقل از برنامه ناجا در سال ۹۸ را محقق کنیم.

وی با اشاره به افزایش حجم سفرها در تابستان گفت: هرساله میزان سفرها در تابستان و خصوصاً مرداد و شهریورماه افزایش قابل توجهی می‌یابد به طوری که حجم سفرها در این ایام از ایام نوروز نیز بیشتر است.

سلیمانی با ابراز خرسندی از کاهش تلفات جاده‌ای در سه ماهه بهار امسال خاطرنشان کرد: هماهنگی و تعامل مناسب با وزارت راه و شهرسازی، اولویت‌دهی به شناسایی و اصلاح نقاط حادثه‌خیز، توسعه دوربین‌های ثابت و سیار در طور محورها و خصوصاً محورهای پرتردد، تقویت ناوگان خودرویی پلیس و … از مهمترین عوامل مؤثر در کاهش تلفات جاده‌ای و توفیق پلیس در اعتماد نو به نقل از برنامه‌های امسال بوده است.

وی از افزایش ۲۰۰ خودرو به ناوگان پلیس راه کشور خبر داد و افزود: افزایش حضور پلیس و گشت‌ها در محورهای پر رفت‌وآمد نیز در این کاهش تصادفات و تلفات جانی مؤثر بوده است.

«سیزده بدر» در خانه بمانیم/ در طبیعت آتش روشن نکنید
هم اکنون بخوانید

جانشین فرماندهی ناجا از فعال کردن پلیس نامحسوس در محورهای پرتردد کشور خبر داد و افزود: با هدف کاهش تلفات جاده‌ای امسال اعتماد نو به نقل از برنامه جامعی به منظور توسعه پلیس نامحسوس در جاده‌های کشور اجرایی کردیم تا علاوه بر حضور محسوس پلیس از ظرفیت پلیس نامحسوس در این بخش نیز بیشتر استفاده شود.

وی با بیان اینکه پلیس نامحسوس در گذشته نیز فعالیت داشت اظهار کرد: فعالیت این پلیس به ویژه در تابستان در محورهای پرتردد افزایش یافته تا بتوانیم اعتماد نو به نقل از برنامه‌های پلیس در راستای کاهش تلفات انسانی را محقق کنیم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 7 =

دکمه بازگشت به بالا