اغفال زنان ساده لوح به بهانه ازدواج / شهروندان متهم را شناسایی کنند

به گزارش ایسنا، اوایل خرداد ماه سال جاری پرونده‌ای از کلانتری ۱۵۲ خانی آباد برای رسیدگی و دستگیری متهم اصلی پرونده با عنوان سرقت از مغازه طلا فروشی با همکاری یک خانم ۳۵ ساله به پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت ارجاع شد که درپی آن متهم که زن جوانی بود در بازجویی اولیه به کارآگاهان گفت: کمتر از یک ماه است با فردی به نام خسرو ۴۰ ساله آشنا شدم و از آنجایی که وضعیت مالی خوبی داشت و با ماشین مدال بالا تردد می‌کرد، پیشنهاد ازدواج وی را پذیرفتم. ارتباطمان ادامه داشت تا اینکه یک روز به من، گفت قصد دارد برایم طلا بخرد من هم موافقت کردم و به همراه یکدیگر به یکی از مغازه‌های طلافروش واقع در محدوده خانی آبادنو رفتیم.

متهم ادامه داد: خسرو تعداد زیادی زنجیر، النگو، دستبند و سکه به فروشنده طلافروشی سفارش داد و فروشنده نیز طلاها را روی میز گذاشت و ما باهم مشغول انتخاب بودیم. در همین هنگام خسرو در حالی که تعدادی از طلاجات و سکه‌ها را در دستش جمع کرده بود، از فروشنده، خواست تا سرویس طلایی را که در ویترین بود به وی نشان دهد و به این بهانه از مغازه با طلاجات خارج و بلافاصله از محل به همراه طلاها گریخت. صاحب طلافروشی با پلیس تماس گرفت و مرا دستگیر کردند.

با توجه به اینکه طبق اظهارات متهم، پیش بینی می‌شد که متهم اصلی پرونده، مرتکب جرایم مشابه دیگری نیز به همین شیوه شده باشد که در همین راستا در بررسی‌های انجام شده، مشخص شد که چندین پرونده مشابه دیگری به همین شیوه در پایگاه‌های دیگر پلیس آگاهی وجود دارد که با تجمیع پرونده‌ها و اظهارات مشابه بانوان اغفال شده، تحقیقات پلیسی و دستگیری متهم اصلی پرونده، وارد گام بعدی شد و کارآگاهان در تحقیقات میدانی از محل‌های وقوع سرقت، تصویری از متهم را به دست آوردند و مشخص شد که هویت اصلی سارق، رامین ۴۲ ساله و دارای ۱۱ فقره سابقه سرقت به همین شیوه و شگرد است.

وضعیت مهدهای کودک بعد از بازگشایی مجدد/ فعلا موردی از ابتلا گزارش نشده
هم اکنون بخوانید

همچنین در پایش‌های اطلاعاتی مخفیگاه رامین واقع در محدوده شرق تهران شناسایی شد و کارآگاهان متهم را در اواخر خردادماه در یک عملیات پلیسی دستگیر و به پایگاه هشتم منتقل کردند. متهم در تحقیقات پلیسی به جرم ارتکابی و ده‌ها فقره سرقت دیگر به ارزش ۴۰۰ میلیون تومان به همین شیوه اعتراف کرد: گفت: اوایل سال ۹۷ با سپردن قرار وثیقه از زندان آزاد شدم و پس از آزادی مجدداً مرتکب سرقت با همین شیوه شدم. طلاجات را به مالخری واقع در بازار تهران می‌فروختم که پول حاصله را فقط صرف گردش و خوشگذرانی می‌کردم.

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با تأیید این خبر اعلام کرد: تاکنون ۷ تن از مالباختگانی که بدین شیوه از آنان سرقت شده شناسایی شده و متهم با صدرو قرار قانونی در اختیار کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد. در همین راستا بازپرس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۱۶ تهران دستور انتشار تصویر بدون پوشش متهم در رسانه‌ها را برای شناسایی سایر جرایم مشابه وی، صادر کرده است، بنابراین از شهروندانی که به این شیوه و یا توسط این فرد مورد سرقت قرار گرفته‌اند درخواست می‌شود برای پیگیری شکایت خود به پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت واقع در میدان پاستور خیابان پاستور مراجعه کنند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا