پیش‌بینی وزش باد در پایتخت

حسین شهبازی در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در هوای تهران در هفتمین روز از تابستان سال ۹۸ است؛ به گونه‌ای که برای برخی ساعات بعدازظهر افزایش میزان ااعتماد نو به نقل از برناکی و وزش باد انتظار می‌رود و در بعضی ساعات احتمال گرد و خاک محلی و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به همراه خواهد داشت.

به گفته وی، با افزایش تابش نور خورشید در طول روز، طی برخی ساعات (بین ساعات ۲ الی ۶ بعدازظهر) افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده خواهد شد.

شهبازی گفت: طبق نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، با وجود افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها (به ویژه ذرات معلق) طی برخی ساعات روز جاری ناپایداری‌های جوی حاکم به همراه کاهش تردد خودروها در سطح شهر سبب خواهد شد وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در عصرگاه در شرایط بهتری قرار گیرد. این وضعیت جوی کمابیش در روز شنبه تداوم خواهد داشت و برخی ساعات بعدازظهر همراه با افزایش ابر و وزش باد خواهد بود. بر این اساس، انتظار می‌رود طی برخی ساعات هشتمین روز از تیرماه ۹۸ افزایش موقتی در غلظت برخی آلاینده‌ها (از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) مشاهده شود.

این کارشناس شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در ادامه گفت: همچنین تا روز آینده دما روند افزایشی خواهد داشت.

شهبازی در پایان با بیان اینکه شاخص کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۷ و هوا در شرایط سالم بود، اظهار کرد: این شاخص هم اکنون ۷۴ و هوا در شرایط سالم است.

افزایش شیب بستری‌های کرونا در تهران/ کاهش میانگین سنی مبتلایان
هم اکنون بخوانید

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 16 =

دکمه بازگشت به بالا