جزئیات جشنواره ملی دانش‌آموزی امیرکبیر اعلام شد

به گزارش ایسنا، جشنواره ملی دانش‌آموزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مجموعه‌ای متنوع از مسابقات و پژوهش‌های دانش‌آموزی است که هدف برگزاری این جشنواره انجام فعالیت‌های پژوهشی توسط دانش‌آموزان و ارائه آن به سایر دانش‌آموزان است تا در این تعامل، انگیزه برای توسعه و بهبود در موضوع پژوهشی خود را بیابند و یک اتفاق شاد علمی را در دانشگاه صنعتی امیرکبیر به همراه دانش‌آموزان دیگر، دانشجویان و اساتید دانشگاه تجربه کنند.

جشنواره، کارگاه‌ها و اردوهای علمی دانش‌آموزی به همت دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه‌اندازی شده است.

همچنین شرکت در یک رقابت علمی و رتبه‌بندی و کسب عناوین رتبه‌ای در این جشنواره هدف ثانویه محسوب می‌شود.

این جشنواره در چهار محور مسابقات علمی، سمینارهای علمی، غرفه‌های علمی و بخش آزاد در بیش از هفتاد رشته شامل فیزیک، زیست‌شناسی، نجوم، هنر و معماری، مکانیک، ادبیات فارسی و زبان انگلیسی، ریاضی، شیمی و … برگزار می‌شود.

مسابقات مربوط به رباتیک، سازه ماکارونی، کمیکار، اعتماد نو به نقل از برنامه‌نویسی، اریگامی، نجات تخم مرغ، مکاسیستم، دومینو، هوافضا و … از قسمت‌های جذاب بخش مسابقات علمی جشنواره ملی دانش‌آموزی امیرکبیر محسوب می‌شود.

اردوهای دانش‌آموزی امیرکبیر با هدف آشنایی دانش‌آموزان با تحقیقات و پژوهش‌های علمی انجام می‌شود که در این اردوها دانش‌آموزان با دانشگاه صنعتی امیرکبیر و رشته‌های فنی- مهندسی نیز آشنا خواهند شد.

مهمترین هدف در این اردوها، ایجاد یک روز شاد و پر نشاط برای دانش‌آموزان به همراه ره‌آوردهای علمی است. در این روند گرچه دانش‌آموزان مطالبی را فرا می‌گیرند، اما احساس آن‌ها در پایان اردو، شادی و نشاط و فراغت از آموزش‌های روزمره خواهد بود. این اردوها، یک روزه بوده و به مدت ۴ ساعت برگزار می‌شوند.

بوستان کوهستانی « کوهسار » تا اطلاع ثانوی تعطیل شد
هم اکنون بخوانید

کارگاه‌های دانش‌آموزی بخش دیگری از این جشنواره را تشکیل می‌دهد که این کارگاه‌ها مجموعه‌ای از آموزش‌های مفهومی است که در آنها مطالبی فراتر و متفاوت از کتاب‌های درسی در قالب کار عملی به دانش‌آموزان ارائه می‌شود که در این کارگاه‌ها هدف کسب مهارت است و آموزش محض در آن جایی ندارد.

همچنین با هماهنگی مدارس، امکان برگزاری این کارگاه‌ها در مدارس و توسط اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر وجود دارد. این کارگاه‌ها ۱۳ ساعته بوده و شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها از تخفیف ویژه برای ثبت نام در جشنواره ملی دانش‌آموزی امیرکبیر برخوردار خواهند شد.

این کارگاه‌ها از ۱۵ تیرماه آغاز می‌شود و تا ۱۵ مرداد ماه امسال ادامه دارد.

جشنواره دانش‌آموزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از ۲۲ تا ۲۴ مرداد برگزار خواهد شد و مهلت ثبت نام در این جشنواره تا پایان تیرماه جاری تعیین شده است.

جشنواره، کارگاه‌ها و اردوهای علمی دانش‌آموزی در محل این دانشگاه به نشانی تهران- خیابان حافظ – پلاک ۳۵۰، دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر برگزار خواهد شد.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر یا ثبت نام در جشنواره، اردوها یا کارگاه‌ها می‌توانند به وبگاه جشنواره ملی دانش‌آموزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به نشانیasrf.aut.ac.ir مراجعه کنند و یا با شماره تلفن‌های ۶۴۵۴۵۶۶۸ و ۶۴۵۴۵۶۵۴ و ۰۹۰۱۷۰۷۰۳۲۶ تماس بگیرند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − هفت =

دکمه بازگشت به بالا