برخی کشورهای حوزه خلیج فارس، ایران و آمریکا را به سمت درگیری نظامی سوق می‌دهند


برخی کشورهای حوزه خلیج فارس، ایران و آمریکا را به سمت درگیری نظامی سوق می‌دهند

وزیر خارجه روسیه هشدار داد که برخی کشورها در خلیج فارس ایران و آمریکا را به سوی درگیری نظامی سوق می‌دهند و باید در عوض مسیر را برای گفت‌وگو باز کنند.

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی مجله نیوزویک، «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه، هشدار داد که برخی کشورها در خلیج فارس ایران و آمریکا را به سوی درگیری نظامی سوق می‌دهند و باید در عوض مسیر را برای گفت‌وگو باز کنند. 

وی امروز -چهارشنبه- در جمع پایگاه خبریان گفت که درگیری نظامی میان تهران و واشنگتن «بحرانی بین‌المللی» خواهد بود که «برای خاورمیانه و آفریقا زیان‌بار است». این خبر را خبرگزاری تاس منتشر کرد. 

لاوروف بدون نام بردن از کشور خاصی گفت که برخی در خلیج فارس تنش‌های فعلی را تشدید می‌کنند. وی افزود: «دولت‌های عرب در خلیج فارس می‌توانند از گفت‌وگو میان دو طرف حمایت کنند تا آن‌که منطقه را به سوی نقطه‌ای سوق دهند که استفاده از زور ممکن شود.»

وزیر خارجه روسیه همچنین گفت که این کشور تلاش خواهد کرد «همکاران ایرانی و آمریکایی را از این خط خطرناک دور کند تا از طریق گفت‌وگوهای متمدنانه تفاوت‌هایشان را حل‌وفصل کنند. تردیدی نیست که این به معنای پایان سیاست مبتنی بر ضرب‌الاجل، تحریم و اخاذی است.» 

 

ارسال نامه فراکسیون شفاف‌سازی و انضباط مالی به رییس جمهوری درباره لزوم ارتقاء شفافیت بودجه 97
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + هشت =

دکمه بازگشت به بالا