احیا و راه‌اندازی ۳ خط مینی‌بوس در پایتخت

به گزارش ایسنا،  پیمان سنندجی با اشاره به این‌که در روند نوسازی مینی‌بوس‌های فرسوده طی دو سال گذشته تمامی مینی‌بوس‌های پایتخت با ون و تاکسی جایگزین شدند گفت: با توجه به ظرفیت به وجود آمده برای تامین مینی‌بوس، احیا و راه‌اندازی خطوط مینی‌بوس شهر تهران در دستور کار قرار گرفت.

وی از شناسایی ۴۸ خط مینی‌بوس در سطح شهر تهران خبر داد و تصریح کرد: ۱۱۷ دستگاه مینی‌بوس خریداری‌شده در خطوط راه‌اندازی شده به‌کارگیری شده‌اند.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران ۳ خط راه‌اندازی شده را در محورهای میدان شهید کلاهدوز – بلوار هجرت، میدان رسالت – کوهک، پایانه مترو وردآورد – دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد.
سنندجی با بیان این‌که ۱۳ دستگاه اتوبوس دوکابین جدید خریداری‌شده در خط ۱ و ۷ سامانه‌ی اتوبوس‌های تندرو به‌کارگیری شده‌اند گفت: اتوبوس‌های تندرو نقش بسیار پررنگی در جابه‌جایی شهروندان دارند، به‌گونه‌ای که روزانه بیش از ۳۰۰ هزار مسافر توسط خط ۷ و ۲۵۰ هزار مسافر به‌وسیله‌ی خط یک جابه‌جا می‌شوند.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس‌رانی شهر تهران در ادامه به درخواست شهروندان مبنی بر فعال کردن سیستم‌های خنک‌کننده بی‌آرتی‌ها پاسخ داد و گفت: تمامی اتوبوس‌های دوکابین سامانه‌ی تندرو، مجهز به کولر و سیستم خنک‌کننده هستند و تنها ٧٠٠ دستگاه اتوبوس تک‌کابین در پایتخت کولر ندارند. 
براساس گزارش شهرنوشت،  سنندجی اضافه کرد: تمامی اتوبوس‌ها در ابتدای خط با کولر روشن حرکت می‌کنند، اما ممکن است در حین حرکت به دلیل فرسودگی و حجم فشار وارده، کولر آن خراب شود که در این موارد نیز نمی‌توان در لحظه اتوبوس را از خط خارج کرد و باید تا پایان خط ادامه مسیر داده و سپس از خط خارج شود.

افزایش سقف اوراق مشارکت حمل و نقل عمومی در بودجه دولت/ واردات ۶۳۰ دستگاه واگن از چین ۲ سال زمان می‌برد
هم اکنون بخوانید

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا