روایت‌های رنگی کودکان از شهرهای جنگ‌زده

به گزارش ایسنا، فرحناز عطاریان، عضو بخش کودک موزه صلح تهران درباره این نمایشگاه می‌گوید: «راویان کوچک» عنوان نمایشگاهی است از آثار نقاشی کودکان سردشت و تهران. یکی از اهداف اجرای این پروژه ترویجی و پژوهشی، نگاه کودکان به شهرشان است و بر اساس این هدف٬ مرحله اول این پروژه در دو شهر سردشت و تهران انجام شده است.

او ادامه داد: از اهداف دیگر می‌توان به بررسی تأثیر استفاده از سلاح‌های کشتارجمعی بر روی نسل‌های آینده نام برد که در شهرهایی زندگی می‌کنند که روزگاری در معرض اینگونه سلاح‌ها بوده‌اند. از این رو این نمایشگاه نگاهی ویژه به تأثیرات فاجعه بمباران شیمیایی سردشت توسط رژیم وقت عراق بر روی کودکان نسل سوم و چهارم و بعد از آن داشته است. بر همین اساس نیز اجرای این پروژه در دو شهر سردشت و تهران و طی سه مرحله انجام می‌شود.

منا بادامچی‌زاده، از دیگر اعضای بخش کودک موزه صلح تهران نیز درباره مراحل انجام این پروژه توضیح می‌دهد: مرحله نخست٬ برگزاری کارگاه قصه‌گویی٬ روایت و نقاشی گروهی با موضوع «شهر من» در شهر سردشت و تهران بود. سپس نمایشگاهی از نقاشی‌های جمع‌آوری شده از کودکان در این دو شهر برگزار می‌شود و در مرحله سوم مجموعۀ این آثار در اختیار پژوهشگران علاقه‌مند به این حوزه قرار خواهد گرفت.

همچنین مهناز آرین‌فرد، عضو دیگر بخش کودک موزه صلح تهران درباره این نمایشگاه می‌گوید: گروه سنی شرکت‌کنندگان ۶ تا ۱۲ سال است. از شهر سردشت٬ دانش‌آموزان دبستان‌های دخترانه کوثر و پسرانه انقلاب و از شهر تهران٬ دانش‌آموزان کمیته صلح دبستان دخترانه صداقت و کودکان پیش‌دبستانی خانه کودک حدیث برای این پروژه انتخاب شده‌اند.

«عالیجناب مامان خانوم» منتشر شد
هم اکنون بخوانید

این نمایشگاه روز جمعه (هفتم تیرماه) به مناسبت سی و دومین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت٬ در مکان تاریخی حمام بیستون شهر سردشت برگزار خواهد شد و بعد از آن در روزهای ۲۶ تا ۲۸ تیرماه در فرهنگسرای هنر (ارسباران) تهران برگزار می‌شود.

نمایشگاه نقاشی «راویان کوچک» دهمین همکاری مشترک موزه صلح تهران و خانه کودک و فرهنگ حدیث است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 9 =

دکمه بازگشت به بالا