گردهمایی دبیران و رابطین اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی برگزار شد

به گزارش ایسنا به نقل از ستاد اقامه نماز کشور، نخستین گردهمایی دبیران و رابطین اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی کشور در سال ۹۸ با حضور محمود مظفر قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، محمد حسین رضایی نماینده رئیس جمهور در امر نماز و رئیس هیات ارزیابی و جمعی از معاونین، مدیران، دبیران و رابطین اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی کشور برگزار شد.

سید علی مهدیان – معاون اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد – در ابتدای این گردهمایی با ارائه گزارشی از فرآیند استفاده از سامانه سجاده نسبت به عملکرد استان‌ها پرداخته و میزان استقبال کاربران را از سامانه چشمگیر توصیف کرد.

مهدیان با اشاره به بارگذاری بیش از ۱۰ هزار فرم توسط کاربران دستگاه‌های استانی و شهرستانی اعلام کرد: این طرح برای اولین بار در سطح کشور با این وسعت در حوزه نماز صورت گرفته است.

معاون اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد ادامه داد: این سامانه در حوزه‌های مختلف اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی نظارت و ارزیابی قابلیت بهره‌برداری داشته و بعد از پایان پذیرفتن فرآیند ارزیابی سال ۱۳۹۷ نسبت به بارگذاری اعتماد نو به نقل از برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی در زمینه ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز اقدام خواهد شد. همچنین این سامانه ویژگی نظارت بر عملکرد توابع را نیز داشته و می‌تواند در طول سال به عنوان یکی از ابزارهای موثر نظارتی در دستگاه‌ها از توابع خود در حوزه نماز محسوب گردد.

وی همچنین مرحله اول که بارگزاری اطلاعات و مستندات عملکرد در سامانه بود را با توجه به گستردگی کار به عنوان یک فرایند مناسب ارزیابی کرده و از تلاش همه دستگاه‌ها در این زمینه تقدیر کرد.

"منوچهر طیاب" نگران چه بود؟
هم اکنون بخوانید

محمود مظفر – قائم مقام ستاد اقامه نماز – ضمن تشکر از زحمات فراوان دبیران و رابطین نماز دستگاه‌های اجرایی کشور گفت: گزارشات بارگذاری شده در سامانه الکترونیکی سجاده باید واقعی باشد تا بتوانیم برای توسعه و ترویج فرهنگ نورانی اقامه نماز مشکلات و ایرادات احتمالی را پیگیری کنیم.

مظفر در ادامه بیان کرد: در بخش ارزیابی، دستگاه های اجرایی، واحدهای تابعه و زیر مجموعه خود را ارزیابی و بهترین و فعال ترین ها را شناسایی، معرفی و تقدیر کنند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در این مراسم از سازمان بهزیستی کشور برای اجرای جشنواره سرود در مهدهای کودک تقدیر کرد و افزود: این جشنواره با محوریت بیان اثرات نماز در قالب شعر و سرود با استقبال فراوانی روبرو شد این در حالی است که بالغ بر ۷ هزار اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

وی ادامه داد: دانشگاه فرهنگیان برای شیوه‌های دعوت نماز، دانشگاه علوم پزشکی با برگزاری دوره‌های سلامت معنوی در ۱۸ استان برای آموزش احکام نماز بیماران به ۱۰ هزار پرستار، وزارت کشور برای بازنگری آئین‌نامه ۱۲ ماده ای ترویج نماز و ابلاغ به استان‌ها شایسته نقدیر هستند.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت ستاد اقامه نماز برای ارتقاء کمی و کیفی نماز در جامعه از برگزاری بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز با عنوان «نماز و مدرسه» به میزبانی استان گلستان در آینده‌ای نزدیک خبر دادند.

محمود مظفر با اشاره به پیام بیست و هفتم مقام معظم رهبری به اجلاس سراسری نماز تاکید کرد: باید خط ویژه‌ای برای نماز دانش آموزان و مدارس صورت پذیرد در همین راستا ستاد اقامه نماز، با همکاری وزارت آموزش و پرورش، امسال نشست‌های نمازی ویژه دانش آموزان، اولیا، معلمین را اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی کرده تا در مدارس انجام شود.

عدم راه‌یابی نماینده ایران در جمع نامزدهای اولیه اسکار
هم اکنون بخوانید

مظفر تصریح کرد: طبق تفاهم‌نامه‌ای که با صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران منعقد شده است، این سازمان اعلام آمادگی کرده که هر دستگاه اجرایی که گزارش، مستند و کلیپ نماز با معیارهای استاندارد تولیدی کند، در شبکه‌های ملی و استانی پخش شود.

در ادامه محمدحسین – رضائی نماینده رئیس جمهور در امر نماز – به ضرورت توجه جدی به سامانه سجاده اشاره کرده و خواستار مشارکت حداکثری دستگاه‌ها در زمینه بهره‌گیری از ظرفیت این سامانه شد.

وی به مزیت‌های سامانه از جمله مدیریت بهینه منابع، صرفه جویی هزینه‌ها خصوصا در مصرف کاغذ، امکان دریافت گزارش به هنگام و رصد آخرین وضعیت اعتماد نو به نقل از برنامه‌های نماز در سطح کشور پرداخته و این اقدام را به نوبه خود گام موثری در عملی کردن فرآیند اعتماد نو به نقل از برنامه ریزی نظارت و ارزیابی قلمداد کرد.

محمدحسین رضائی با بیان این نکته که ابزار روز و کارآمد مورد استفاده همه شده و امروز همه اقشار به نحوی به تکنولوژی وابسته شده اند دبیران دستگاه‌ها را به تلاش در استفاده لازم از ظرفیت‌های موجود خصوصا سامانه سجاده فرا خواند.

در پایان این گردهمایی، از سامانه الکترونیکی سجاده (سامانه ارزیابی عملکرد نمازی دستگاه‌های اجرایی) در جمع دبیران و رابطین اقامه نماز رونمایی شد و نسبت به توضیح و آموزش اجمالی سامانه اقدام صورت پذیرفت و مقرر شد جلسات آموزشی برای کاربران به صورت مجزا در هفته آتی به میزبانی وزارت ارتباطات، فناوری اطلاعات برگزار شود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + پنج =

دکمه بازگشت به بالا