تاکید رییس شورای شهر بر ضرورت اتمام پروژه‌های نیمه‌کاره شهری

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی در دومین همایش فصلی مدیران شهرداری با گرامیداشت هفته قوه قضاییه و شهادت دکتر بهشتی گفت: وقتی مدیری انتخاب می کنیم باید ما اعضای شورا و همه همکارانش در جهت پیگیری اهداف شهر و وظایفی که بر عهده‌اش است، از او حمایت کنیم. گاهی شایعاتی درباره شهردار در سایه و یا عدم رضایت اعضای شورای شهر از انتصابات شنیده می‌شود. باید جلوی این شایعات گرفته شود و همانطور که پیروز حناچی – شهردار تهران – مقتدرانه فعالیت‌ می‌کند ما هم امیدواریم در کنار او مسائل و مشکلات شهر را دنبال کنیم.

وی با اشاره به انتقاد برخی اعضای شورای شهر از انتصابات شهردار تهران اظهارکرد: من به اعضای شورای شهر می‌گویم که اختیار اوست که انتصابات داشته باشد و ما نباید در این مسئله دخالت کنیم و اگر مشورت از ما نگرفتند هم حق اوست. هر چند مشورت می‌تواند فضای همدلی را بیشتر کند. امیدوارم در دو سال باقی مانده بتوانیم مسائل شهر را پیش ببریم.

هاشمی افزود: هم‌اکنون به دلیل مشکلات نقدینگی نمی‌توانیم پروژه‌های بزرگ را شروع کنیم، هر چند از نظر من بد نیست کلنگ آن را بزنیم. یادی از آیت الله هاشمی رفسنجانی کنیم که در اواخر دولت او حتی بعد از دوم خرداد چند کلنگ بزرگ زدیم. من لیست پروژه‌های اجرا شده در این سال‌ها را نگاه می کردم به جز اتوبان تهران – شمال تمامی پروژه‌های مربوطه ولو با تاخیر افتتاح شده است. اگر شهر نیازی دارد اشکال ندارد که کلنگش را بزنیم و در ادامه برای تامین منابع آن تلاش کنیم. بعضی پروژه‌ها در حد مطالعات و یا تجهیز کارگاه و تملک است، می‌توان این پروژه‌ها را کلنگ زد تا بقیه کارها انجام شود. حداقل کار ما این است پروژه‌های موجود در شهر را تمام کنیم تا مردم احساس رضایت کنند.

جزییات خدمات درمانی در حج تمتع ۱۴۰۱
هم اکنون بخوانید

وی با انتقاد از نحوه فعالیت قطار تهران – رشت گفت: در هفته گذشته اجلاس روسای شوراهای شهر در رشت بود چون مسیر راه آهن تهران – رشت فعال بود من ساعت ۷ و ۴۵ دقیقه به همراه چند تن از اعضای شورای شهر تلاش کردیم با قطار به آنجا برویم و فرضمان این بود که این مسیر با قطار طی دو تا سه ساعت طی خواهد شد اما قطار با سرعت ۶۰ کیلومتر حرکت می‌کرد و این نارضایتی مسافران را به همراه داشت. این پروژه با بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان هزینه راه اندازی شده است و برای حل سرعت قطار هم حدود ۵۰۰ میلیارد تومان لازم است اما چرا این هزینه نمی‌شود تا لااقل مردم رضایت داشته باشند و از مسافرت به شمال با قطار استقبال کنند؟

هاشمی افزود: باید در شهرداری مواظبت کنیم پروژه‌هایی که راه می‌افتد حداقل رضایت را به همراه بیاورد. همین الان که می آمدم تماس هایی داشتند که کولرهای اتوبوس و مترو کار نمی کند و مردم کلافه شده‌اند. هزینه کردن برای این کارها زیاد نیست و باید از همین راه ها تلاش کنیم رضایت مردم جلب شود.

وی به برخی پروژه‌های در آستانه افتتاح شهرداری اشاره کرد و با انتقاد از حل نشدن مشکلات افتتاح این پروژه‌ها گفت: از پروژه روگذر چمران که به ولنجک می رود چند دفعه بازدید کرده‌ایم. یک مشکل دارد و قرار است نمایشگاه چند صدمتر زمین در اختیار قرار دهد که مشکل این پروژه حل شود.  حل این مشکل راحت است، فقط نیاز به هماهنگی دارد و باید هر چه زودتر موانع آن برداشته شود. یا پروژه شهید رستگاری ۸۵ درصد پیشرفت داشته و مدت‌هاست متوقف شده است. پایانه شهر هم با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی متوقف مانده است. پارکینگ‌هایی داریم که با روش‌های مشارکتی و با یک طبقه فعالیت تجاری می‌تواند ساخته شود. در زمانی هستیم که نمی‌توان قبول کرد که پارکینگ نیایش یا پل روگذر بعد از ۴ سال تمام نشده باشد. خواهشم از حناچی این است کاری کنند این پروژه ها به نتیجه برسد.

نجات ۵ کوهنورد از ارتفاعات امام زاده داوود
هم اکنون بخوانید

هاشمی به بازدید مقامات از پروژه های متروی شهرداری اشاره و اظهارکرد:آنان وقتی بازدید از بخش های مترو آمدند قول‌هایی دادند که اگر پیگیری شود نزدیک به ۱۴ هزار میلیارد تومان آورده دارد. حال برای تحقق آن باید هر کاری بکنیم. اگر لازم است دستشان یا پایشان را ببوسیم اما پیگیری نکردن آنها قابل قبول نیست.

حجت الاسلام ابوترابی فرد – امام جمعه موقت تهران – نیز در دومین همایش فصلی مدیران شهرداری تهران با بیان اینکه از شهردار تهران می خواهم تا سهم درآمدهای پایدار را افزایش دهد، به نامه ای از حضرت علی (ع) به مالک اشتر اشاره کرد و گفت: ایشان در این نامه می‌فرمایند اگر می خواهیم شهر و جامعه را اصلاح کنیم باید خود را اصلاح کنیم، به گونه‌ای عمل کنید تا مردم درباره شما به خوبی قضاوت کنند. حضرت امیر (ع) در نامه خود می‌فرماید به نفس خود تفهیم کنید که به ارباب رجوع محبت، رحمت و لطف داشته باشند. در این صورت اگر کاری نتوانید برایشان بکنید باز هم ناراضی نخواهند بود. 

وی ادامه داد: حضرت علی (ع) می فرمایند باید با مردم با انصاف برخورد کنیم. این رفتارها در جامعه ما انقلابی به پا می کند. حضرت به مالک می فرمایند اینها توصیه اخلاقی نیست. اگر این طور رفتار نکنید، ظالم هستید و خدا دشمن ظالم است.

به گزارش شهرنوشت، وی در پایان ابراز امیدواری کرد که مدیران شهرداری در عمل به توصیه های این نامه موفق باشند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا