عبور تراز صوتی در محدوده مسکونی بزرگراه‌های تهران از شرایط اضطرار

به گزارش ایسنا حسین شهیدزاده اسدی با بیان اینکه در حال حاضر بر اساس داده‌های سازمان فناوری اطلاعات، بیش از ۷۰ درصد کاربری مجاور بزرگراه‌ها مسکونی است،اظهارکرد: حدود مجاز تراز صدا برای مناطق مسکونی در دوره زمانی روز و شب به ترتیب ۵۵ و ۴۵ دسی‌بل است. میانگین تراز صوتی در حاشیه بزرگراه‌ها بر اساس نتایج اندازه‌گیری‌های انجام شده توسط شرکت کنترل کیفیت هوا، در دوره زمانی روز بین ۷۰ تا ۸۰ دسی‌بل است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه هوای تهران در سال ۱۳۹۷، ۲۸ روز پاک، ۲۷۸ روز سالم و ۵۹ روز ناسالم برای گروه‌های حساس را تجربه کرد، گفت: سال گذشته هیچ روز ناسالمی برای همه گروه‌های سنی ثبت نشد. آمار تعداد روزهای آلوده فراتر از حد مجاز نیز در این سال نیز نسبت به سال ۹۶ کاهش بسیار چشمگیری داشت.

سرپرست شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اضافه کرد: سال گذشته آلاینده ذرات معلق به‌ویژه ذرات معلق کوچک‌تر از ۲.۵ میکرون، مهم‌ترین آلاینده شاخص شهر تهران بود و آلاینده ازن نیز طی ۱۶ روز از سال در شرایط فراتر از حد مجاز قرار داشت.

بر اساس اعلام سایت شهرنوشت،به گفته شهیدزاده اسدی سامانه پیش‌بینی آلودگی هوای شهر تهران، در سال گذشته وضعیت کیفیت هوا را در ۳۰۹ روز به‌درستی پیش‌بینی کرد.

انتهای پیام

دستگیری عوامل نزاع و درگیری در ملارد
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − چهار =

دکمه بازگشت به بالا