می‌توانستیم هواپیمای P-۸ آمریکایی با ۳۵ سرنشین را همراه با پهپاد جاسوسی سرنگون کنیم


می‌توانستیم هواپیمای P-۸ آمریکایی با ۳۵ سرنشین را همراه با پهپاد جاسوسی سرنگون کنیم

فرمانده هوافضای سپاه گفت: همان لحظه‌ای که پهپاد جاسوسی رهگیری شد، هواپیمای جاسوسی دیگری با نام P-۸ نیز در نزدیکی آن در حال پرواز بود که حدود ٣٥ سرنشین داشت و می‌توانستیم آن را سرنگون کنیم، اما این کار را نکردیم.

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایلنا، سردار سرتیپ امیر علی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در حاشیه نمایش قطعات پهپاد ساقط شده آمریکایی در جمع پایگاه خبریان اظهار داشت: همراه با پهپاد آمریکایی یک هواپیمای p۸ آمریکایی نیز بود که این هواپیما ۳۵ نفر سرنشین داشت.

وی افزود: این هواپیما نیز به مرزهای هوایی ما تعرض کرده بود و ما می‌توانستیم آن را مورد هدف قرار بدهیم، اما این کار را نکردیم؛ چراکه هدف ما از سرنگونی پهپاد آمریکایی اخطار به نیروهای تروریست آمریکایی بود.

سردار حاجی‌زاده خاطرنشان کرد : پهپاد جاسوسی رژیم تروریستی آمریکا در اولین ساعات پنج شنبه به پرواز درآمد و بدون توجه به به اخطارهای پدافند هوایی ارتش و با زیرپا گذاشتن اصول و مقررات پرواز به سمت مرزهای ما آمد.

وی اضافه کرد: این پهپاد از الظفره امارات نزدیکی ابوظبی بلند شده است و  با پنهان کاری و عبور از تنگه هرمز به مسیر خود ادامه داد.

سردار حاجی زاده تصریح کرد: سوال ما این است که اگر ما این اقدامات را در سواحل واشنگتن انجام می‌دادیم آنها چه واکنشی نشان می‌دادند؟ اجازه می‌دادند حریمشان را نقض کنیم؟

 فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: قرارگاه پدافند هوایی ارتش ۱۰ دقیقه قبل از شلیک یعنی ۳/۵۵ دقیقه بامداد دوبار اخطار می‌دهد و با توجه به اینکه وارد فضای کشور شد توسط یگان مستقر که متعلق به پدافند هوافضای سپاه بود  مورد اصابت قرار می‌گیرد و در مجموع ۴ بار در ساعت‌های ۲/۰۵ بامداد ۲ بار و ۳/۵۵ دقیقه ۲ بار دیگر  اخطار  دادیم که عین ۴ بار هم توجهی نشد.

مردم با حضور در راهپیمایی روز قدس عدم تأثیرپذیری از اقدامات خصمانه آمریکا را نشان می‌دهند
هم اکنون بخوانید

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان افزود: آمریکا یکی از پیشرفته‌ترین و گرانترین ابزار جاسوسی خود را از دست داده است، آمریکا هم هیچگاه اجازه نخواهد داد هواپیمایی جاسوسی پشت مرزهایش پروازی داشته باشد. این زیاده‌خواهی آنهاست که در هرحالی مدعی هستند ،‌ همراه پهپاد بدون سرنشین ؛  یک هواپیمای جاسوسی با ۳۵ خدمه نیز در منطقه حضور داشت، ما چرا به آنها شلیک نکردیم؟ آنها با اخطار ما منطقه را ترک کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 13 =

دکمه بازگشت به بالا