اردوغان: شاید نامزد اپوزیسیون از شرکت در انتخابات استانبول منع شود

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، اکرم امام اوغلو، از حزب اپوزیسیون مردم جمهوری‌خواه ترکیه ماه مارس توانست با اختلاف اندکی نامزد حزب آک‌پارتی اردوغان را در انتخابات شهرداری‌ها شکست دهد. پس از شکایت حزب اردوغان، کمیسیون انتخابات ترکیه نتایج انتخابات شهرداری استانبول را باطل اعلام کرد و این رای‌گیری مجدداً ۲۳ ژوئن برگزار می‌شود.

باخت آک‌پارتی در انتخابات محلی ماه مارس یکی از بدترین شکست‌های انتخابات برای اردوغان از زمان رسیدن به قدرت در سال ۲۰۰۲ بود. آک‌پارتی همچنین کنترل آنکارا، پایتخت ترکیه را از دست داد.

اردوغان که در هفته‌های اخیر صحبتی درباره انتخابات شهرداری به میان نیاورده بود، امام‌اوغلو را به همکاری با شبکه فتح‌الله گولن، روحانی ترک‌تبار ساکن آمریکا متهم کرد؛ فردی که از نظر ترکیه عامل پشت پرده کودتای ژوئیه ۲۰۱۶ بوده است. اردوغان، رئیس‌جمهوری همچنین گفت امام‌اوغلو بابت توهین ادعایی به فرماندار استان اردو در حاشیه دریای سیاه با تبعاتی مواجه خواهد شد.

اردوغان چهارشنبه در یک اعتماد نو به نقل از برنامه رادیویی تاکید کرد، فرماندار اردو این مساله را به دادگاه می‌کشاند. او افزود: اکنون نمی‌دانم دادگاه چه حکمی خواهد داد اما ممکن است این حکم قضایی مسیر امام‌اوغلو را در این انتخابات سد کند.

رسانه‌های ترکیه گزارش دادند، این نامزد اپوزیسیون ترکیه اوایل این ماه به فرودگاه اردو رفته بود و بعد از آنکه اجازه استفاده از سالن وی‌آی‌پی به او داده نشد، با مقام‌های فرودگاه بحث کرد و فرماندار را “سگ” خطاب کرد. امام‌اوغلو این را تکذیب می‌کند و گفته است از واژه دیگری با آوای مشابه استفاده کرده بود.

هشدار آلمان نسبت به خروج نیروهای نظامی ناتو از افغانستان
هم اکنون بخوانید

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + دو =

دکمه بازگشت به بالا