صادق‌خان: ترامپ تبدیل به الگوی نژادپرست‌ها و راست‌های افراطی جهان شده است

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه دیلی میل، صادق‌خان شهردار لندن سه روز بعد از اظهارات جنجالی ترامپ علیه خودش که او را یک “فاجعه” و مایه “بی‌آبرویی ملی” برای انگلیس خوانده بود واکنش نشان داد.

دونالد ترامپ در توئیتر نوشته بود: صادق خان یک فاجعه و مایه بی‌آبرویی ملی است که دارد شهر لندن را نابود می‌کند.

پس از این صحبت‌ها، جرمی هانت، وزیر خارجه بریتانیا و از کاندیداهای رهبری حزب محافظه‌کار این کشور گفت که به میزان “۱۵۰ درصد” با اظهارنظر ترامپ موافق است اما او اگر جای ترامپ بود از کلمات متفاوتی استفاده می‌کرد.

در عین حال ترامپ همزمان با انتشار این توئیت، به بازنشر یک پیام منتشر شده از کیتی هاپکینز، از ستون‌نویس‌های راست افراطی پرداخت. کیتی هاپکینز در این توئیت خود نوشته بود: این شهر لندنستان صادق‌خان و شهر چاقوکش‌ها است. او همراه با این پستش دو تصویر از گزارش‌های خبری بی‌بی‌سی درباره جرایم خشونت‌آمیز اخیر در لندن منتشر کرد.

چند روز پیش یک مرد ۴۳ ساله در لندن بر اثر اصابت چاقو کشته شد و او چهارمین فردی بود که در لندن در تعطیلات آخر هفته گذشته این کشور کشته شد.

این مرد ۴۳ ساله در منطقه استراتفورد در شرق لندن مورد حمله قرار گرفت و یک روز قبل از آن نیز یک باند تبهکار متشکل از چند مجرم جوان زمانی که نیروهای پلیس مشغول تحقیق درباره یک مورد سرقت در مرکز خریدی در وستفیلد بودند با بطری و پرتاب اشیا به پلیس حمله کردند.

صادق خان در اظهاراتش در مرکز لندن گفت: دونالد ترامپ باید درباره این توئیت‌هایش توضیح دهد. او گفت: این کار ترامپ در اشاعه دادن یک توئیت نژادپرستانه، یک اتفاق قابل توجه است.

ترکیه: به حمایت از امنیت، ثبات و حاکمیت لیبی ادامه می‌دهیم
هم اکنون بخوانید

صادق‌ خان در ادامه بیان کرد: این یکی از نگرانی‌های من نسبت به دونالد ترامپ است. او اکنون تبدیل به یک الگو برای نژادپرستان سراسر جهان چه در این کشور و چه در کشورهای مختلف اعم از مجارستان، ایتالیا یا فرانسه شده است.

شهردار شهر لندن تأکید کرد: ترامپ اکنون الگوی جنبش‌های راست افراطی است و این باید باعث نگرانی فراوان ما شود.

صادق‌خان گفت: این دونالد ترامپ است که باید به اینکه چرا دلمشغولی من را دارد پاسخ دهد. این دونالد ترامپ است که باید به این سوال پاسخ دهد که چرا توئیت‌های فعالان راست افراطی و توئیت‌های نژادپرستانه را اشاعه می‌دهد.

وی افزود: من صراحتاً می‌گویم که بسیاری از شهرهای سراسر این کشور با مشکل بزرگ افزایش جرایم خشونت‌آمیز روبرو هستند و این روند از سال ۲۰۱۴ برای آن‌ها ایجاد شده است.

صادق‌خان گفت: رهبران خوب زیادی نیز در آمریکا هستند که با افزایش چشمگیر جرایم خشونت‌آمیز مواجه هستند و من از آن‌ها حمایت می‌کنم به این هدف که از یکدیگر درس‌هایی را یاد بگیریم و با یکدیگر برای مقابله با مساله جرایم خشونت‌آمیز که در بسیاری از شهرهای جهان غرب اتفاق می‌افتند، همکاری کنیم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا