تولیت آستان قدس رضوی با علمای قم دیدار کرد

به گزارش ایسنا به نقل از آستان نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی در سفر یکروزه به شهر قم، ضمن تشرف و زیارت حرم کریمه اهل بیت (ع) با حضرات آیات علوی گرگانی، مصباح یزدی و خرازی دیدار و در خصوص اعتماد نو به نقل از برنامه‌های پیش روی آستان قدس رضوی به ارائه گزارش پرداخت.

آیت الله علوی گرگانی در این دیدار با تبریک انتصاب ایشان به عنوان تولیت آستان قدس رضوی گفت: توفیق خدمت به امام رضا (ع) توفیق بزرگی است که نصیب شما شده است و باید از مقام معظم رهبری بابت این انتصاب تشکر کرد.

وی با تاکید بر رسیدگی هرچه بیشتر و ارائه خدمات بهتر به زائران امام رضا (ع)، افزود: درگذشته خدمات خوبی برای تسهیل زیارت زائران و مجاوران ارائه شده است اما با توجه به حجم گسترده مشتاقان زیارت امام رضا (ع)، این خدمات باید متناسب با حجم زائران مشهد باشد.

این مرجع تقلید در ادامه با اشاره به اهمیت موقوفات آستان قدس بیان داشت: موقوفات باید در جای خود مصرف شود و ما باید در این زمینه امانتدار باشیم و موقوفات را حفظ، نگهداری و احیا کنیم. سعی کنید نسبت به اصل موقوفات به بهترین وجه ممکن نیّات واقفان رعایت شود و امور شرعی و مذهبی در این مورد به طور کامل مراعات گردد.

آیت الله محمد تقی مصباح یزدی در این دیدار با بیان اینکه این توفیق بزرگ نصیب هرکس نمی‌شود، گفت: مگر چند نفر از میان علما به این توفیق رسیده‌اند که شما رسیده‌اید. بنده اگر به هیچ چیز در دنیا غبطه نخورم به این مقام شما غبطه می‌خورم.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی ترور سردار قاسم سلیمانی را محکوم کرد
هم اکنون بخوانید

وی اظهار کرد: زائران حضرت رضا (ع) شایسته بهترین خدمات هستند و اقدامات مناسبی برای تسهیل زائران بویژه رسیدگی به محرومان و مستضعفان که از سفارشات رهبر معظم انقلاب به جنابعالی بوده است، انجام پذیرد.

آیت‌الله مصباح در پاسخ به دعوت تولیت آستان قدس رضوی برای بهره مندی بیشتر این آستان ملکوتی بویژه زائران و مجاوران از ایشان، ضمن قبول دعوت، افزود: در صورت مناسب بودن شرایط جسمانی، در خدمت آستان قدس رضوی خواهم بود.

آیت‌الله سید محسن خرازی نیز در دیدار با تولیت آستان قدس با تأکید بر استفاده از فرصت حضور میلیونی زائران و مجاوران در حرم مطهر رضوی، ابراز کرد: حضور زائران در حرم مطهر فرصت مناسبی برای ترویج سبک زندگی اسلامی و تبیین ارزش‌های دینی می‌باشد.

وی همچنین پیشنهاد داد در فرصت حضور زائران، با اختصاص مکانی به آشنایی هرچه بیشتر آنها با علمای اسلام و زندگی، سیره و اسوه‌های اخلاق که در پاسداری از فرهنگ، امنیت، استقلال و ارزش‌های دینی و انقلابی نقش داشته‌اند، پرداخته شود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

دکمه بازگشت به بالا