شهدای شاخص سال ۹۸ همدان معرفی شدند

به گزارش ایسنا، سردار مصیب مجیدی اظهار کرد: امنیتی که امروز ما شاهد آن هستیم نتیجه فداکاری، ایثار و از خودگذشتگی جوانان دیروز این مرز و بوم است. آنان از تمام هستی خود در راستای اعتلای انقلاب و نظام گذشتند و همه ما در قبال خون‌های به ناحق ریخته آنان مسئول هستیم.

او افزود: از آن‌جا که شهدا می‌توانند از همه ابعاد زندگی خود بهترین الگو برای جامعه باشند از این‌رو معرفی شهدای شاخص در ابتدای هر سال در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نیل جامعه به ویژه نسل جوان به اهداف و آرمان‌های والای شهدا از مهمترین اهدف اجرای این سنت نیک و پسندیده است.

مجیدی با اشاره به تلاش‌های بی‌وقفه دشمن مبنی بر تغییر تفکر و سبک زندگی جامعه به ویژه جوانان بیان کرد: مسئولان باید راه نفوذ دشمنان را ببندند چرا که هرگونه اهمال و سستی در این زمینه باعث پایمال شدن خون مطهر شهدا می‌شود.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان اضافه کرد: شهید سعید اسلامیان به عنوان شهید سال ۱۳۹۸ سپاه همدان معرفی شد و در شهرستان همدان شهید حجت‌الاسلام نادر عبادی نیا، در تیپ ۳۲ انصارالحسین (ع) شهید مصیب مجیدی، در شهرستان ملایر شهید حاج مرتضی روحیان، در شهرستان نهاوند شهید جلال قربانی، در شهرستان تویسرکان شهید حسین روزرخ، در شهرستان بهار سیدمیلاد مصطفوی و در شهرستان کبودرآهنگ شهیدان سیدعمران و سیدباقر نظری به عنوان شهدای سال انتخاب شدند.

سردار مجیدی در ادامه گفت: در شهرستان اسدآباد پنج دانش‌آموز شهید قله شنام به نام‌های شهید خسرو آزرمی، شهید بیژن شفیعیان، شهید محمد همائی رشیدپور، شهید محمدرضا فروتن و شهید محمد ورمزیار به عنوان شهید سال این شهرستان معرفی شدند.

کم‌کاری نهادهای ذی‌ربط و پیگیری دقیق علل حادثه نباید به‌ فراموشی سپرده شود
هم اکنون بخوانید

او خاطرنشان کرد: در شهرستان رزن شهید محسن بکند، در شهرستان فامنین شهید ابراهیم فریدونی، در شهر قهاوند شهید احمد سلامت و در ناجا شهید اروجعلی شکری به عنوان شهدای سال سال ۹۸ انتخاب شدند.

مجیدی اظهار کرد: پیش‌تر شهید سال کشور (برادر) شهید امیر مهرداد و شهید سال کشور (خواهر) شهیده عصمت پورانوری و شهید جهان اسلام شهید جهاد عماد مغنیه به عنوان شهید سال انتخاب شده بودند.

او در پایان گفت: برای معرفی هر چه بیشتر شهدای سال به عموم مردم بهتر است اقدامات متنوعی همچون تبلیغات شهری به واسطه نصب بنر و تمثال شهید در مکان‌های حساس و پررفت و آمد سطح شهر، برگزاری یادواره‌هایی با محوریت شهدای سال، چاپ و توزیع کتاب‌های مرتبط با زندگی‌نامه شهدا، ساخت و توزیع نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای شهدا، معرفی زندگی و وصیت‌نامه شهدا به واسطه صفحات مجازی و …صورت گیرد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − چهارده =

دکمه بازگشت به بالا