رفتارهای اخیر آمریکا برای تخریب اذهان و به تسلیم وا داشتن مردم ماست


رفتارهای اخیر آمریکا برای تخریب اذهان و به تسلیم وا داشتن مردم ماست

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این رفتار های اخیر آمریکا برای تخریب اذهان مردم ما و به تسلیم وا داشتن مردم ماست در حالی که ملت بصیر ما، بهتر از هر کسی می دانند که راه مقابله با این دشمن استقامت است.

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایلنا، آیت‌الله آملی لاریجانی عصر روز چهارشنبه اول خردادماه در آغاز جلسه مجمع ، با تبریک سالروز میلاد امام حسن مجتبی(ع) گفت:  میلاد مسعود کریم اهل بیت، سبط نبی گرامی اسلام، حضرت امام حسن مجتبی (ع) را تبریک و تهنیت عرض می کنیم و از خداوند متعال می‌خواهیم قلوب همه ما را به انوار معرفت و محبت اهل بیت بیش از پیش منور بفرماید. ایام ماه مبارک رمضان در حال سپری شدن است و از نیمه ماه هم گذشتیم، از خداوند متعال می خواهیم در این ایام فیض خاصش را بر همه مومنین نازل ، و دعاها را استجابت فرماید و امیدواریم بتوانیم شکرگزار نعمات الهی باشیم.

وی افزود : نمی دانیم در این ایام آیا چیزی را تحصیل کرده ایم که به درگاه حق تعالی قابل باشد یا نه؟ بنده در نسبتش با مولا هر چه دارد قصور است و تقصیر. چون هرآنچه بنده دارد همه از ناحیه ی حق است و همانطور که در برخی از ادعیه و مناجات ها آمده، حتی توفیق شکر ما هم، محتاج شکر است. “کیف و شکری ایاک یحتاج الی شکر” . ما در ادای یک وظیفه که شکر باشد، مانده‌ایم در حالی که اقتضای عبودیت و بندگی نسبت به حق، شعب بسیار متعددی از مسئولیت ها و تکالیف و وظایف را دارد.

وی در ادامه با اشاره به لطف گسترده الهی گفت: آنچه که از ناحیه عبد است قصور است و تقصیر و ما چشم امیدمان به حسب معارف الهی به فضل عمیم الهی است و نه به داشته های خودمان.

اما فضل الهی عمیم و شامل حال همگان است و فضل خاص هم شامل بندگان خاص می شود. از خداوند متعال می خواهیم در این ایام و شبهای قدر و ایام ماه مبارک رمضان، از فضل عمیم خودش، برکاتی نصیب همه ی ما بگرداند و  به تحصیل و جلب رضای حق و اجتناب از محارم الله که شرط رضایت الهی است  موفق بدارد.

مسجدی درگذشت نماینده مردم ''شبک'' در پارلمان عراق را تسلیت گفت
هم اکنون بخوانید

آیت الله صادق آملی لاریجانی با اشاره به ایام شهادت امیر مومنان افزودند:  پیشاپیش تسلیت عرض می کنیم شهادت مولی الموحدین، امیرالمومنین علیه السلام را ، کسی که رفتار و گفتارش محض عدالت و ناشر معارف توحیدی بود. نهج البلاغه که در واقع منتخب خطبه ها و نامه ها و کلمات قصار حضرت  است مشحون از معارف توحیدی است، کما این که در تاریخ نقل است که در میانه جنگ، وقتی سوال از توحید کردند، حضرت علی (ع) آن را بی پاسخ نگذاشتند. این چنین حقیقتی در عالم ظهور کرد که در مقام جنگ، جنگیده اند، در مقام جهاد، جهاد کرده اند و در مقام بسط معارف اسلامی، ناشر معارف اسلامی و خصوصا معارف توحید و محض عدالت بوده اند. از خداوند می خواهیم که توفیق شیعه بودن و پیروی از ایشان را، به معنای حقیقی کلمه به ما عنایت فرماید.

وی در ادامه به رفتارهای خصمانه آمریکا علیه ملت ایران اشاره کرد و افزود: اخیرا شاهدیم  دشمنان ما و به خصوص آمریکایی‌ها در این ایام عملیات روانی گسترده‌ای به راه انداخته‌اند و بر طبل جنگ می‌کوبند و گاهی به نعل می‌زنند و گاهی به میخ. گاهی می‌گویند جنگ است و گاهی نفی اش می کنند  و این برای تخریب اذهان مردم ما و به تسلیم وا داشتن مردم ماست در حالی که ملت بصیر ما، بهتر از هر کسی می‌دانند که راه مقابله با این دشمن استقامت است. چهل سال است که در انقلاب در مقابل این دشمن غدار ایستادگی کرده و بحمدالله راه تکامل را طی کرده‌اند. امروز هم با استقامت حتما در این جنگ اقتصادی که آنها به راه انداخته‌اند و عملیات روانی که با همه ابزارها و در همه جا آن را دنبال می‌کنند پیروز خواهند بود.

قالیباف: امیدواریم طرح «حمایت معیشتی از مردم» مانع از کوچک‌ شدن سفرۀ خانوارها شود
هم اکنون بخوانید

آیت الله آملی لاریجانی افزود: ما می‌دانیم که این نحو از رفتار آمریکایی‌ها و خصوصا رئیس‌جمهور نابخرد آنها، ناشی از ناکامی‌هایی است که در منطقه داشته‌اند و به حسب ادعای خودشان، هزاران‌ میلیارد دلار در این منطقه صرف کرده و با دست خالی برگشته‌اند. در مقابل این ناکامی‌های عظیم دشمن، جمهوری اسلامی بر اساس مبانی قوی خود در دل‌های مردم رسوخ کرده است. امروز بحمدالله در منطقه و در دنیا تاثیر بسزایی داریم و دشمنان ما نمی‌توانند این موضوع را تحمل کنند. بنابراین به تحریم‌ها و اقداماتی روی آورده‌اند که به خیال خودشان در تاریخ بی‌سابقه است. در حالیکه مردم ما هم در تاریخ بی‌سابقه هستند. بصیرتشان هم بی‌سابقه است. استقامتشان بی‌سابقه است. استقامت امام راحل (ره) هم بی‌سابقه بود. استقامت رهبری معظم انقلاب هم در این مسیر بی‌سابقه است، این است که ما اطمینان داریم که با این استقامت و تدبیر، ان شا الله دولت ما، کشور ما، مردم عزیز ما از این گردنه‌ها عبور خواهند کرد و دشمن حتما ناکام خواهد ماند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت گفت: اقتضای عقلانیت این است که ان‌شاالله دولت محترم و همه دستگاه‌های اجرایی و غیر اجرایی با تدبیر ، تا حدی که ممکن است از فشار امور بر مردم جلوگیری کنند ، خصوصا در بخش اقتصادی کشور، که همه ما می‌دانیم امروز مردم در فشار بی‌سابقه‌ای هستند. باید در هزینه‌ها، در کیفیت تحصیل درآمدها، آنگونه که عقلانیت اقتضا می‌کند مدیریت و تدبیر حاکم باشد.  باید همه تلاش دولت محترم و سایر قوا این باشد که فشار بر مردم را کمتر کنیم و در این‌میان باید وضعیت قشرهای آسیب‌پذیر مدنظر اصلی باشد و ما مطمئن هستیم که به عون و فضل الهی، مشکلات را هم پشت سر خواهیم گذارد و ملت ما پیروز این صحنه خواهند بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 16 =

دکمه بازگشت به بالا