اختری: مستکبران از آزادی مردم ایران ناراحتند

به گزارش ایسنا، نشست عمومی «قرآن و رهنمودهای جهانی» با سخنرانی حجت‌الاسلام اختری در غرفه مؤسسه آل‌یاسین واقع در مصلای حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد.

حجت‌الاسلام اختری در این نشست با بیان این که قرآن حاوی پیامی برای تمامی انسان‌ها است، گفت: فلسفه نزول قرآن این بود که خداوند بر مردم جلوه کند و آن‌ها پیام را دریابند. خداوند در قرآن کریم عظمت کار پیامبران را می‌شمارد و به رسول اکرم (ص) می‌فرماید که به مردم بگو من از شما مزدی بر این (رسالت) نمی‌طلبم این (قرآن) جز تذکری برای جهانیان نیست.

وی با اشاره به بخش‌هایی از کتاب «قرآن و سرمایه معنویت» که با قلم خود به رشته تحریر درآورده است، تصریح کرد: اولین پیام قرآن به انسان‌ها این است که بیایید، زنده و حی باشید. دشمنان می‌خواهند انسانیت را بمیرانند. مستکبران می‌خواهند که در جهان، انسانی زنده نباشد. زیرا انسان زنده زیر بار ستم مستکبران نمی‌رود.

حجت‌الاسلام اختری با اشاره به دشمنی مستکبران با قرآن و پیامبر اکرم (ص)، افزود: آنان می‌گویند که بیایید و شما هم مثل عربستان و مصر تحت سلطه ما باشید. مستکبران از آزادی مردم ایران ناراحتند.

وی با بیان این‌که قرآن کریم می‌خواهد که حیات بیافریند و زنده کند، تصریح کرد: این کتاب آسمانی می‌گوید که شما یک سرمایه بزرگی دارید که مال است، سرمایه بزرگ‌تری دارید که جان شما است و دین از همه این سرمایه‌ها بزرگ‌تر است. یعنی دین نسبت به جان و جان نسبت به مال اولویت دارد. انسان‌ها باید سرمایه‌های خودشان را بشناسند و بدانند از آن کجا باید استفاده کرد.

چهارمین مرحله رزمایش همدلی و کمک مومنانه
هم اکنون بخوانید

او گفت: هر ملت و امتی که سرمایه‌های خودش را نشناسد شکست خورده است. به تعبیر حقوقی، قرآنی و عقلی به آن سفیل می‌گویند.

اختری تصریح کرد: امام راحل بارها در صحیفه نور تذکر داده‌اند که دشمنان علاوه بر سرمایه‌های زیرزمینی، سرمایه‌های انسانی ما را هم از بین می‌برند. همه باید دقت کنیم که قرآن جهانیان را به چه چیزی دعوت می‌کند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا