تصویب طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی شیراز


تصویب طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی شیراز

هیئت وزیران طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی شیراز را به‌منظور دستیابی به راهکار‌های جامع و پایدار، هدف‌گذاری توسعه منطقه تصویب کرد.

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایلنا، هیئت وزیران در جلسه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی، طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی شیراز را تصویب کرد.

براساس این مصوبه هرگونه عملیات اجرایی با رعایت کلیه ضوابط و مقررات از جمله ملاحظات زیست محیطی (اعتماد نو به نقل از برنامه مدیریت زیست محیطی) انجام می­‌شود.

گفتنی است استان فارس، در عرصه صنعت و معدن و تجارت از استان‌های مطرح کشور است و توسعه بخش صنعت استان بعد از انقلاب اسلامی و در سال‌های اخیر شتاب گرفته و امید است با اجرایی شدن سیاست‌های کلان دولت این پهنه زرخیز به یکی از مطرح‌ترین استان‌های صنعتی کشور تبدیل شود.

واحدهای صنعتی فعال استان در بخش‌های صنایع شیمیایی و پتروشیمی، صنایع غذایی و تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی، کاشی و سرامیک و چینی‌آلات، صنایع فلزی، ساخت و نصب تجهیزات نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع برق و الکترونیک و مخابرات، کنترل و خودکارسازی، فناوری اطلاعات، پودر و عصاره شیرین‌بیان، صنایع سلولزی و نیز صنایع قالب‌سازی و ساخت خودرو، همیشه و همواره قابلیت‌ها و توانمندی‌های منحصربه‌فردی را در کشور و منطقه و حتی جهان از خود ارائه داده‌اند.

اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی برای رسیدن به توسعه پایدار در راستای استقلال اقتصادی و اجتماعی برای کشور ضروری به نظر می‌رسد. در این میان انتخاب راهبردی مناسب برای به‌کارگیری ظرفیت‌ها و استعدادهای درونی جامعه با توجه به ساختار اقتصادی اهمیت خاصی دارد. منطقه ویژه اقتصادی شیراز در راستای افزایش صادرات غیرنفتی و کاهش وابستگی به درامدهای حاصل از صدور نفت خام بر پایه اهدافی نظیر جذب سرمایه خارجی، انتقال فن‌آوری و ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی، تقویت صنایع داخلی، پیشرفت فن‌آوری، جهش صادراتی و افزایش رفاه اقتصادی شکل گرفته است. تدوین طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی شیراز، به‌منظور دستیابی به راهکارهای جامع و پایدار، هدف‌گذاری توسعه منطقه و ارائه راهکار پیشنهادی توسعه آن انجام می‌گیرد.

زاکانی: جنایت کابل انتقام از استقلال جویی ملت ⁧‫افغانستان‬⁩ است
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 9 =

دکمه بازگشت به بالا