مسئولان نشان دهند ایران می‌تواند بدون فروش نفت اقتصادی پویا داشته باشد

به گزارش ایسنا، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

أَلاَ تُقَاتِلُونَ قَوْمًا نَّکَثُواْ أَیْمَانَهُمْ وَهَمُّواْ بِإِخْرَاجِ الرَّسُولِ وَهُم بَدَؤُوکُمْ أَوَّلَ مَرَّةٍ أَتَخْشَوْنَهُمْ فَاللّهُ أَحَقُّ أَن تَخْشَوْهُ إِن کُنتُم مُّؤُمِنِین.

آیا نباید با گروهی که سوگندها [و پیمانها]یشان را شکسته‏‌اند و در آواره ساختن پیامبر کوشیده‏‌اند و نخستین‏‌بار بنای ستیزه با شما را گذاردند، کارزار کنید، آیا از آنها می‌ترسید؟ حال آنکه اگر مؤمنید، سزاوارتر است که از خداوند بترسید.
سوره مبارکه توبه – آیه ۱۳

بار دیگر آمریکای جهانخوار که همچنان خوی استکباری خود را حفظ کرده و در این سو و آن سوی جهان به دنبال جنگ افروزی، دخالت، غارت ملت‌ها و تجاوز به حقوق مستضعفین است، چهره واقعی خود را برملا کرده و به همه آنها که می پنداشتند دوره رفتارهای خودسرانه دولتمردان آمریکایی به پایان رسیده است، نشان داد که این خوش‌بینی، سرابی بیش نبوده و کاخ سفید، همان فسادخانه‌ای است که جز قتل‌عام مردم بی‌گناه و توسعه سلاح‌های ضدبشری و نابودی زمین، ماموریتی دیگر برای خود قائل نیست.

در برابر این خوی درنده و وحشی‌گرایانه که میراث سال‌ها استعمار غربی و یادگار تفکرات فاشیستی در تمدن ماتریالیستی است، دو راه بیشتر وجود ندارد. یا تسلیم و پذیرش تحقیر و تن دادن به انواع امتیازاتی که استقلال ملی کشورها را به خطر می‌اندازد، یا ایستادگی و مقاومت چه به لحاظ اقتصادی، چه نظامی، چه سیاسی و چه فرهنگی تا در نهایت رهبران ستیزه‌جو دریابند، چاره‌ای جز عقب‌نشینی دربرابر خواست مردم ندارند و باید یاد بگیرند که به عقاید، فرهنگ و تمدن‌های دیگر احترام بگذارند.

چنین است که اینک با توجه به رفتارهای خصمانه ترامپ که هر ناظر بیطرفی را به یاد جنگ‌افروزی‌های هیتلر، پیشوای نازی‌ها می‌اندازد، جهان باید بار دیگر متحد شده و برای مهار این دیوصفتی آستین بالا بزند. همه کشورها که امروز قربانی سیاست‌های شوم آمریکا هستند، می‌توانند دست‌دردست یکدیگر بر این جنگ‌افروزی بی‌پایان خط بطلان کشیده و آمریکا را مانند دیگر دولت‌های استعماری غاصب، به خانه خود برگرداند و خیال تجاوز به دیگر کشورها را از سرش بیرون کنند.

براستی امروز کدام کشور از شرّ سیاست‌های کاخ سفید آرامش دارد؟ سیاستمداران صهیونیست ساکن کاخ سفید، به کدام ملت‌ها روی خوش نشان می‌دهند؟ آیا ملت‌های اروپایی، قربانی سیاست‌های ضدبشری آمریکا نیستند؟ آیا بدعهدی واشنگتن در خروج از پیمان‌های زیست‌محیطی که برای نجات کره زمین به امضا رسیده بود را ندیدند؟ ملت‌های عربی متوجه نیستند که چطور بی‌پروا تحقیر شده و مورد غارت ایالات متحده قرار می‌گیرند؟ آنها نمی‌دانند که تنها عامل تداوم سیاست‌های سرکوب‌گرایانه دولت‌هایشان، چراغ سبز اربابان آمریکایی دولت‌های عربی است و آیا این واقعیت را درک نمی‌کنند که چطور پول آنها صرف خرید تجهیزات نظامی از آمریکا و انگلیس و دیگر کشورهای جنگ‌طلب جهان می‌شود؟

آیا مردم روسیه یا چین، تحت‌تأثیر سیاست‌های مداخله‌جویانه آمریکا، درگیر یک جنگ اقتصادی نیستند؟ آیا مردم آمریکای جنوبی نمی‌بینند که چطور آمریکا با مداخله در امور کشورهای دیگر مانند ونزوئلا، مردم این کشور را به آوارگانی بی‌وطن تبدیل کرده و گروه‌گروه مردم را به جان یکدیگر انداخته است؟ آیا مردم آفریقا سابقه تبعیض نژادی حامیان آمریکا در کشورهای خود را ندارند؟ آیا نمی‌بینند که تجاوز نظامی واشنگتن به لیبی و حمایت این کشور از تروریست‌ها چطور آفریقا را به یک زمین سوخته بدل کرده است؟ آیا مردم جهان اوضاع سوریه و یمن را نمی‌بینند که چطور آمریکایی‌ها، حاکمان گوش به فرمان سعودی را به جنگ نیابتی با مسلمانان انتخاب کردند؟

برگزاری رقابت علمی ایده‌نگاری «بحران کرونا و مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰»
هم اکنون بخوانید

امروز حتی مردم آمریکا هم از شرّ سیاستمداران خود در امان نیستند. پول آمریکایی‌ها صرف سیاست‌های صهیونیست‌ها می‌شود و امنیت آنها به خاطر جنگ‌طلبی کارخانجات اسلحه‌سازی، به خطر می‌افتد. آنها هر روز باید جوانان خود را در تابوت ببینند چراکه واشنگتن نمی‌خواهد به سیاست‌های مداخله نظامی در سایر نقاط جهان پایان دهد. ارمغان تلخ این سیاست‌های خصمانه که نه فقط ایران، بلکه جهان را هدف قرار داده است، چیزی به جز «مرگ» نیست. امروز آمریکا جبهه «نابودی زمین» را رهبری می‌کند و در مقابل او، باید مردم ستمدیده ای که مشتاق یک انقلاب جهانی برای نجات «زندگی» هستند، قرار گرفته و نگذارند چند سیاستمدار بیمار، جهان را به یک هیروشیمای دیگر مبدل کرده و به راحتی با نقض عهد و پیمان، جنگ افروزی خود را ادامه دهند.

جبهه مردمی نیروهای انقلاب معتقد است ملت ایران خود را نه فقط پاسدار انقلاب در ایران، بلکه موظف به پیگیری این انقلاب در سرتاسر جهان می دانند، و آماده اند تا از همه ملت های آزاردیده، چه در اروپا، چه آمریکا، چه آسیا و چه آفریقا دفاع کنند و در برابر زورگویی دولتمردان آمریکایی بایستند، همچنانکه در چهل سال گذشته، الگوی موفقی برای ایستادگی بوده اند، سرمشقی برای جنبش های رهایی بخش جهان شوند و صهیونیسم جهانی را به عقب نشینی و ترک تجاوزکاری وادارند.

امروز آمریکا که پیمانکاران تروریست خود در منطقه غرب آسیا را شکست خورده و ناتوان می بیند، به دنبال راهی است برای آنکه بار دیگر نهضت قتل و غارت و دیکتاتوری را در مناطق اسلامی احیا کرده و زمینه حضور در این منطقه را بیش از پیش فراهم کند. شکست داعش که شخص رئیس جمهور آمریکا به وابستگی این گروه به دولت خود اذعان کرده است، باعث خشم واشنگتن از ایران شده و چون قدرت جلوگیری از این شکست را نداشت، حالا می خواهد عوامل این پیروزی را از بین ببرد.

دولتمردان آمریکایی فکر می کنند که اگر محاصره اقتصادی بر ملت ایران را تشدید کنند یا این ملت را تهدید نظامی کنند، می توانند ایران قدرتمند را که هزاران سال، عامل ثبات در منطقه و جهان بوده است را به زانو درآورند. آنها نه تاریخ را به درستی شناخته اند و نه جغرافیای این منطقه را خوب می شناسند. اگر آگاهی آنها به اندازه ابرقدرتهای پیشین، مانند دولتمردان بریتانیایی بود، می دانستند که ایران، کشوری نیست که با نعره های دیوانه وار، عقب بنشیند و هراسی به دل راه دهد.

مردم ایران، همان مردمی هستند که در طول تاریخ در برابر هر متجاوزی ایستاده و نام ایران را پس از هزاران سال، هنوز حفظ کرده اند. آنها همواره پاسداران غیوری داشته اند که نگذاشته اند جنگ نظامی و اقتصادی، ملت را مجبور به تسلیم کند. این مردم، به سایر ملت های ستمدیده، از فلسطین تا افغانستان و یمن کمک کرده اند تا بتوانند روی پای خود بایستند و متجاوزان را بیرون کنند.

امروز نیز ملت ایران آماده است تا رسالت تاریخی خود را به انجام رسانده و بار دیگر شرّ هر متجاوزی که قصد ماجراجویی در منطقه داشته باشد را کم کند. در همین راستا، به دونالد ترامپ و دیگر ستیزه جویان در واشنگتن، تل آویو، ریاض و دیگر کشورها هشدار می دهیم که برای حفظ جان سربازان خود هم که شده خود، آستانه تحمل مردم ایران را به آزمون نگذارند.

فاضل میبدی: برای درمان ریشه‌ای سرطانِ فساد به شیمی درمانی نیازمند است
هم اکنون بخوانید

مردم صلح‌طلب ایران هیچ گاه آغازگر جنگ نیستند. آنها دیپلمات‌های کشورشان را ماه ها مامور کردند تا با مذاکره، جلوی جنگ افروزی را بگیرند اما امروز که می بینند پیمان شکنان، زبانی به جز مقاومت و ایستادگی نمی فهمند، هیچ باکی از مقابله مقتدرانه نداشته و به هر متجاوزی که بخواهد مردم شجاع ایران را تهدید کند، خواهند فهماند که مرزهای قدرت ایران محدود به مرزهایی که نقشه های جغرافیایی نشان می‌دهند، نیست و جبهه متجاوز در هر نقطه ای از جهان در برابر قدرت نرم و سخت ایران آسیب پذیر خواهد بود. آنها خیلی زود با این واقعیت آشنا می شوند که تنها برگ های برنده در دست ایران، آنهایی نیست که گمان می کنند و می شناسند، بلکه درست از جایی ضربه خواهند خورد که فکرش را هم نخواهند کرد.

جبهه مردمی نیروهای انقلاب، از همه ملت های ستمدیده جهان می خواهد که با پیوستن به جبهه صلح که ایران آن را رهبری می کند، به جنگ طلبان نشان دهند که همیشه نمی توانند با تهدید و تحریم و نقض پیمان امتیازگیری کنند. امروز نوبت مقاومت و دفاع از امنیت جهان در برابر عربده کشان قداره بند است تا با شکست آنها، جهان دوره ای دیگر از آرامش را تجربه کند.

انتظار این است که دولتمردان در ایران نیز با تدبیری شایسته، از طریق دفاع از تولیدگران و متخصصان ایرانی، محاصره اقتصادی دشمن را درهم شکسته و ضمن مقابله با فساد و برخورد جدی با نفوذی های جبهه اقتصاد که سعی می کنند خط دشمن را برای وابستگی اقتصادی پیگیری کنند، به جهان نشان دهند ایران همچنان که هزاران سال بدون وجود نفت، به دوام خود به عنوان یک قدرت مقتدر ادامه داده، امروز نیز حتی بدون فروش یک بشکه نفت، می تواند یک اقتصاد پویا و شکوفا در سطح جهان باشد و از فشار دشمن، برای قطع وابستگی به نفت بهترین استفاده را خواهد کرد.

ما فرزندان ملت ایران و مومنان به وعده الهی برای پیروزی مستضعفان باور داریم که پایان کار نظام سلطه و جبهه جنگ افروز نزدیک است. ما به خوبی می دانیم که ستیزه جویان، بزدل تر از آن هستند که ریسک رویارویی با یک ملت شجاع و همیشه در صحنه را بپذیرند و فریادهای آنها در این روزها بیشتر از آنکه شبیه نعره شیر باشد، به زوزه شغال شباهت دارد. آنها عادت کرده اند که ترس بیافرینند و امتیاز بگیرند، اما حالا هراس به دلهایشان افتاده و باید امتیاز بدهند. حضور نظامی این ستیزه جویان به انتخاب آنهاست، اما خروج آنها از این منطقه دست خودشان نیست. آنها قدر برجام به عنوان یک توافق صلح آمیز را ندانستند و به زودی باید خود را برای پذیرش توافقی منصفانه تر آماده کنند. توافقی که در آن یا آمریکا سر تسلیم در برابر قدرت ایران در مسائل هسته ای، منطقه ای، موشکی و فرهنگی فرو می آورد یا باید از ناوهای خود برای بازگرداندن اجساد نظامیان و مزدورانش از خلیج فارس به واشنگتن استفاده کند.

ملت ایران به معدود سیاستمداران خردمند آمریکایی هشدار می دهد، تندروها را مهار کرده و به کشور خود بازگردند تا مجبور نشوند صفحه ای دیگر از تحقیر را به برگه های کم تعداد تاریخ ناچیز خود بیفزایند.»

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 14 =

دکمه بازگشت به بالا