تشدید مشکلات اقتصادی کره جنوبی

به گزارش ایسنا به نقل از بیزینس کریا، نرخ بیکاری کره جنوبی در ماه اوریل به طور غیر منتظره‌ای افزایش یافته است به طوری که مرکز آمار این کشور اعلام کرد نرخ بیکاری با افزایش ۰.۳ درصدی در مقایسه با ماه مارس به ۴.۱ درصد در ماه اوریل افزایش یافته است.

یکی از دلایل اصلی افزایش نرخ بیکاری کره جنوبی تعدیل نیروی شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی به دلیل کاهش تقاضای واردات چین و افزایش منازعات تجاری در سراسر جهان عنوان شده است. این در حالی است که کارشناسان اقتصادی نرخ بیکاری این کشور در ماه آوریل را ۳.۸ درصد پیش بینی کرده بودند.

در سه ماهه نخست امسال اقتصاد کره جنوبی بدترین عملکرد فصلی خود از زمان رکود بزرگ جهانی سال ۲۰۰۹ را به ثبت رساند و نرخ رشد آن برای نخستین بار در طی ۱۰ سال اخیر به منفی ۰.۳ درصد رسید. مقامات دولت این کشور از احتمال دستور مون جا ئه این، رئیس جمهور برای کاهش نرخ مالیات‌ها به منظور حمایت از رشد اقتصادی و ترغیب بیشتر کارفرمایان به استخدام نیروهای جدید خبر داده اند.

در حال حاضر شمار بیکاران کره‌ای با ۸۱ هزار نفر افزایش در مقایسه با ماه مارس به ۱ میلیون و ۳۱۹ هزار نفر رسیده است تا شمار افراد شاغل به ۲۶ میلیون و ۹۷۲ هزار نفر کاهش یابد. نرخ مشارکت کار نیز از ۶۳.۴ درصد در ماه گذشته به ۶۳.۳ درصد در ماه آوریل کاهش پیدا کرده است.

متوسط نرخ بیکاری در کره جنوبی در بازه زمانی ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۹ معادل ۳.۶۵ درصد بوده است که بالاترین نرخ ثبت شده مربوط به ژوئن ۱۹۹۹ با ۷.۱ درصد و پایین‌ترین نرخ ثبت شده مربوط به سپتامبر ۲۰۰۲ با ۳ درصد بوده است.

دانلود سریال سقوط قسمت ۸ هشتم (دانلود قسمت 8 سقوط) کامل با حجم نیم رایگان
هم اکنون بخوانید

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا