پنج شهروند لبنانی بازداشت شده در امارات آزاد شدند

به گزارش ایسنا، سایت النشره به نقل از منابع مطلع اعلام کرد که مقامات قضایی امارات امروز (چهارشنبه) پنج شهروند لبنانی بازداشت شده را آزاد کردند.

افراد آزاد شده “حسین زعرور”، “علی فواز”، “مصطفی کریم”، “محسن قانصو” و “جهاد فواز” نام دارند.

طبق این گزارش، در جلسه محاکمه امروز سه شهروند لبنانی دیگر نیز حضور داشتند که دو تن از آنها با نام‌های “احمد صبح” و “حسین بردا” به ۱۰ سال حبس و یک تن دیگر نیز به اتهام تشکیل یک گروه مرتبط با حزب‌الله لبنان به حبس ابد محکوم شدند.

عبدالرحمان شومان که به حبس ابد محکوم شده است می‌تواند پس از گذشت ۳۰ روز از زمان صدور حکم درخواست تجدید نظر کند.

در همین راستا، دیده‌بان حقوق بشر پیشتر اعلام کرده بود که مقامات امارات هشت شهروند لبنانی را از اوایل سال گذشته میلادی در مکانی نامعلوم و بدون هیچ گونه تفهیم اتهامی زندانی کرده‌اند.

این سازمان بین‌المللی افزود: زندانیان لبنانی در معرض بدرفتاری بوده و از دسترسی به اقدامات حقوقی لازم محرومند و محاکمه این افراد که از ۱۳ فوریه ۲۰۱۹ آغاز شده با نقض قوانین همراه بوده است.

همچنین نزدیکان افراد مذکور پیشتر گفته بودند که آنها با اتهام‌های مرتبط با “تروریسم” رو به رو هستند و مدت طولانی در سلول‌های انفرادی بازداشت و از ارتباط با خانواده‌هایشان محروم  و حتی از شواهد و مدارک علیه خود بی‌اطلاعند و مقامات امارات این شهروندان لبنانی را وادار به امضای برگه‌های سفید کردند. این درحالی است که هیچ یک از افراد بازداشت شده هیچ‌گونه گرایش و وابستگی سیاسی ندارند.

جاکوب زوما به اتهام فساد دادگاهی می‌شود
هم اکنون بخوانید

روزنامه الاخبار لبنان نیز در این باره نوشت که افراد بازداشت شده مذکور مقیم امارات هستند و شومان، بردا و علی فواز به عنوان مهماندار هواپیما در خطوط هوایی امارات مشغول فعالیت بوده و احمد صبح نیز روابط نزدیکی با عبدالرحمان شومان دارد. قانصو و زعرور نیز پیش از این در دو مؤسسه خصوصی مشغول  بوده‌اند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

دکمه بازگشت به بالا