دعوت از داروخانه‌ها برای پیوستن به «بسیج ملی کنترل فشار خون»

به گزارش ایسنا، بیماری پرفشاری خون اولین عامل خطر مرگ و میر در جهان و ایران است. سالانه ۱۰.۴ میلیون نفر به علت بالا بودن فشارخون بالا در جهان می‌میرند و ۲۱۸ میلیون سال ناتوانی و مرگ زودرس DALY) ناشی از آن به جا می‌ماند.

روابط عمومی سازمان غذا و دارو اعلام کرد که برای کنترل این بزرگترین عامل خطر مرگ و ناتوانی مردم، به دستور مقام عالی وزارت «بسیج ملی کنترل فشار خون» از روز ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ مصادف با روز جهانی فشار خون در کشور آغاز خواهد شد و ساختار شورای راهبردی و ساختار اجرایی این بسیج ملی در ستاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شرح زیر تعیین شده است:

هدف بسیج: پیشگیری، شناخت و کنترل فشار خون بالا

گستره اجراء: کل کشور در مناطق شهری و روستایی

گروه هدف: همه افراد بالای ۳۰ سال، خانم‌های باردار و بیماران کلیوی

محل در نظر گرفته شده و در دسترس برای مراجعه افراد: خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت، کلینیک‌های وابسته به بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها، محل‌های تجمعی مانند محل برگزاری نماز جمعه، کارگاه‌ها و کارخانجات، ادارات دولتی با تعداد زیاد پرسنل و …

تفاوت با موارد مشابه: ثبت برخط الکترونیک نتایج سنجش فشار خون و سایر موارد در نظر گرفته شده در بسیج و امکان رصد روند انجام کار در نقاط مختلف، اصلاح مشکلات موجود و امکان پایش برخط فرآیند طراحی شده.

در این بسیج ملی کلیه گروه‌های پزشکی نقش خواهند داشت و بدیهی است همکاری داروخانه‌ها در بسیج ملی کنترل فشارخون با توکل بر پروردگار باری‌تعالی و کمک یکایک شما معرف نقش بی‌بدیل داروسازان در تیم سلامت خواهد بود.

صالحی امیری: توسعه ورزش همگانی و قهرمانی از آموزش و پرورش آغاز می شود
هم اکنون بخوانید

بدین وسیله از کلیه داروخانه‌هایی که داوطلب شرکت در این بسیج ملی هستند، دعوت می شود با توجه به محدودیت زمانی تا حداکثر شنبه مورخ ۲۸ اردیبهشت ماه حضور خود را در این بسیج ملی به معاونت غذا و داروی دانشگاه مربوطه اعلام کنند.

لازم به ذکر است، حضور داوطلبانه در این بسیج ملی ۱۰۰ امتیاز ازرشیابی برای داروخانه در برخواهد داشت.

انتظار می‌رود داروخانه‌های داوطلب فضای مناسب جهت اجرای طرح را در داروخانه فراهم کنند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 20 =

دکمه بازگشت به بالا