قضات نسبت به اجرایی شدن احکام تعلل نکنند

به گزارش ایسنا حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری استان اردبیل اظهار کرد: اعتماد و وثوق مردم مهمترین سرمایه ماست و باید بتوانیم با نهایت دقت و تلاش از لحظه به لحظه فرصت خدمتی که در اختیار ما گذاشته شده است برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش کنیم.
 

وی با بیان اینکه امر قضا امری خطیر است که با تمام امکانات و تجهیزات در راستای احقاق حق مردم تلاش شود، خاطرنشان کرد: ما باید باید بتوانیم در حد توان و آنچه را که در توشه داریم در راه احقاق حق و رساندن حق به مظلوم تلاش کنیم و در این راستا هیچ غفلت و کوتاهی پذیرفتنی نیست.

معاون اول قوه قضائیه تمام وجود مسئولان و کارگزاران نظام را دین ملت و جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: خدمت در دستگاه قضا علاوه بر حساسیت کاری طالب نظم و قانونمندی نیز هست که این خصیصه در استان اردبیل به وضوح مشاهده می‌شود.

محسنی اژه‌ای با ابراز خرسندی از حضور در اردبیل این شهر را مهد تشیع اعلام کرد و گفت: امروز هر آنچه که از تشیع در کشور می‌بینیم مرهون سلسله صفویه است که حب علی را در دل ملت زنده نگهداشته‌اند.

وی تلاش دشمن برای ضربه زدن به کشور را یادآور شد و بیان کرد: دشمن در ۴ سال اخیر انواع و اقسام حیله‌ها و نیرنگ‌ها را برای از پای درآوردن این نظام به کار بسته است اما مردم ولایی و شهدا، جانبازان و ایثارگران در پس زدن این دشمنی‌ها سنگ تمام گذاشتند و ما خود را مدیون این قشر می‌دانیم.

۱۰ طرح عمرانی ایلام فردا توسط رییس‌جمهور افتتاح می‌شود
هم اکنون بخوانید

معاون اول قوه قضائیه با توصیه به رئیس کل جدید دادگستری استان اردبیل در استفاده از نظرات نخبگان علوم اجتماعی بیان کرد: در مسائل احقاق حقوق عامه حساس باشید و در کنار آن از سعه صدر و صبر و حوصله در برخورد با پرونده‌ها نیز غافل نشوید.

محسنی اژه‌ای با اشاره به مشکلات پیشروی دادستان و دادسراها گفت: ضروری است تا با تاکید بر کسب اعتماد و وثوق مردم نسبت به اجرای احکام اقدام شود و با ریشه‌یابی اشکالات موجود در آرای صادره هر چه سریع‌تر این احکام به مرحله اجرایی برسد.

وی همچنین اعمال نظارت‌های مستمر بر عملکرد کارکنان دستگاه قضا را بسیار مهم برشمرد و بیان کرد: مسئولان دستگاه قضائی استان باید با اشرافیت کامل نظارت‌های دقیق و گسترده‌ای را بر زیرمجموعه خود اعمال کنند.

معاون اول قوه قضائیه اردبیل را دارای ظرفیت‌های ممتاز دانست و تصریح کرد: با شناسایی این ظرفیت‌ها امیدواریم اردبیل هر چه بیشتر به اهداف عالیه نظام اسلامی و پیشبرد اهداف قوه قضائیه نائل آید.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + بیست =

دکمه بازگشت به بالا