بورس منفی شد

به گزارش ایسنا، از ابتدای سال جاری قیمت سهم‌ها در بورس اوراق بهادار تهران و فرا بورس ایران با رشد مضاعفی روبرو شده و فارغ از موضوع تولید و فروشِ شرکت‌ها، این روند افزایشی ادامه پیدا کرد و اکنون با کوچک‌ترین خبری این هیجان در راستای عکس عمل می‌کند و عرضه‌ها بر تقاضا پیشی می‌گیرد.

امروز شاخص کل بیش از ۵۰۰۰ واحد افت کرد و تا کانال ۲۰۴ هزار واحدی پایین آمد. شاخص آزاد شناور نیز با ۵۹۷۰ واحد کاهش تا رقم ۲۲۸ هزار و ۳۲۴ افت کرد و شاخص بازار اول و دوم هر کدام به ترتیب ۴۱۲۷ و ۸۳۵۱ واحد پایین رفتند.

باز هم فولاد مبارکه اصفهان بیشترین تأثیر کاهنده را روی شاخص‌های بازار سرمایه داشت. پس از آن پالایش نفت بندرعباس، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، گروه مپنا و بانک ملت بیشترین تأثیر کاهنده را روی شاخص‌های بازار سرمایه گذاشتند. در عین حال بانک اقتصاد نوین، سالمین و لابراتوار داروسازی دکتر عبیدی از جمله اندک سهم‌هایی بودند که سعی کردند شاخص بورس بیش از این افت نکند.

بیشتر گروه‌ها امروز با کاهش قیمت سهام روبرو شدند و در برخی از سهم‌ها شاهد صف‌های فروش بودیم. از جمله این گروه‌ها می‌توان به گروه خودرو و ساخت قطعات اشاره کرد؛ به طوری که بیشتر سهم‌های این گروه تا نزدیکی پنج درصد کاهش قیمت پایانی پیش رفتند.

در گروه سرمایه‌گذاری‌ها نیز با افت یک دست قیمت‌ها روبرو بودیم و بیشتر سهم‌ها نزدیک به چهار درصد افت قیمت را تجربه کردند. در گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتبار حجم معاملات به ۱.۲ میلیارد سهم و اوراق مالی رسید و ارزش معاملات این گروه عدد ۱۰۰ میلیارد تومان را تجربه کرد. در عین حال در این گروه نیز به جز بانک اقتصاد نوین و بانک کارآفرین مابقی سهم‌ها افت فزاینده‌ای را در قیمت پایانی تجربه کردند.

پارسایی: گزارش کارشنایی حادثه تصادف خرامه شیراز سریعاً اعلام می‌شود
هم اکنون بخوانید

از گروه‌های پر معامله امروز فلزات اساسی را می‌توان نام برد که ارزش معاملاتش به نزدیک ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات آن رقم ۱۹۸ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه کرد. در این گروه نیز روند قیمت‌ها به شدت کاهشی بود و عرضه بر تقاضا پیشی گرفت.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱,۰۳۰ میلیارد تومان دست یافت که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۳.۴ میلیارد سهم و اوراق مالی بود. همچنین تعداد معاملات این بازار به رقم ۲۵۳ هزار و ۹۶۰ رسید.

در عین حال آیفکس با ۹۵ واحد افت روبرو شد و عدد ۲۴۹۴ را تجربه کرد. ارزش معاملات فرابورس ایران تا رقم ۵۸۳ میلیارد تومان رشد کرد و حجم معاملات این بازار به عدد ۱.۲ میلیارد سهم و اوراق مالی رسید.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − سه =

دکمه بازگشت به بالا