۴۰ درصد منابع نظام بانکی فریز شده است

به گزارش ایسنا و به نقل از اتاق بازرگانی اصفهان، برات کریمی در نشست مشترک با هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، با اشاره به اینکه اقتصاد کشور، اقتصادی بانک محور است، اظهار کرد: ۹۰ درصد تأمین مالی واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی از طریق نظام بانکی انجام می‌شود.

وی، بانک‌ها و فعالان اقتصادی را دو بخش مهم هر اقتصاد عنوان کرد و افزود: در شرایطی که ۴۰ درصد از منابع نظام بانکی کشور فریز شده است، بانک‌ها نمی‌توانند تأمین مالی بنگاه‌ها را به راحتی انجام دهند.

کریمی تصریح کرد: بانک و فعالان اقتصادی نباید در مقابل هم باشند بلکه در کنار هم می‌توانند رشد اقتصادی برای کشور ایجاد کنند.

وی، استان اصفهان را استانی صنعتی و توانمند در عرصه اقتصادی برشمرد و گفت: استان اصفهان پس از تهران دومین تأمین کننده منابع مالی این بانک است و میزان معوقات بانک ملی در استان اصفهان پایین‌تر از سایر استان‌ها است.

کریمی خواستار تجدید نظر در برخورد دستگاه‌های نظارتی با مدیران بانک‌ها شد و گفت: جسارت مدیران بانکی در ارائه خدمات به واحدهای تولیدی در اثر این برخوردها پایین می‌آید و نتیجه آن می‌شود که تأمین مالی این واحدها با چالش روبرو می‌شود.

وی خواستار استفاده از ظرفیت lC داخلی توسط بنگاه‌های اقتصادی شد و گفت: بانک ملی تلاش می‌کند که صدور ضمانت نامه‌های بانکی در اسرع وقت در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این نشست، اظهار کرد: تأمین مالی از بانک‌ها یکی از مؤلفه‌های مهم و اثرگذار محیط کسب و کار است و نقش مؤثری در تولید و اشتغال زایی دارد.

برپایی نمایشگاه‌های ماه رمضان منوط به اخذ مجوز/ ۳۰ دلال‌ مرغ در زندان
هم اکنون بخوانید

مسعود گلشیرازی، تأمین مالی را یکی از چالش‌های جدی فعالان اقتصادی استان اصفهان برشمرد و گفت: در شرایط کنونی بانک‌ها در کنار واحدهای تولیدی می‌توانند نقش مؤثری در بهبود فضای کسب و کار داشته باشند.

گلشیرازی خواستار افزایش اختیارات سرپرستی بانک ملی در استان‌ها شد و افزود: افزایش اختیارات در ارائه تسهیلات در کنار کنترل داخلی می‌تواند فضای کسب و کار را بهبود بخشد.

وی با اشاره به رتبه استان اصفهان در پایش ملی کسب و کار گفت: با وجود ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها، استان جایگاه مناسبی در این جدول ندارد.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا