برگزاری رزمایش مشترک ایران و پاکستان با حضور نیروی دریایی سپاه

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایسنا، در حاشیه ششمین اجلاس بین‌المللی نیروهای دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند که در تهران برگزار شد، ادمیرال ظفر محمود عباسی فرمانده نیروی دریایی پاکستان با دریادار پاسدار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

دریادار فدوی در این دیدار با اظهار خرسندی از تعامل و همکاری خوب نیروهای مسلح دو کشور در راستای منافع مشترک، به اوضاع سیاسی و امنیتی منطقه اشاره و تصریح کرد: از آنجا که ایران و پاکستان در یک منطقه قرار دارند، هرگونه ناامنی در منطقه این دو کشور را متأثر خواهد کرد.

وی افزود: ناامنی‌های زیادی در منطقه غرب آسیا اتفاق افتاده و عامل همه این ناامنی‌ها آمریکایی‌ها  هستند؛ به گونه‌ای که کشورهای منطقه از جمله ایران و پاکستان ضربات زیادی در اثر تروریسم که منشأ آن آمریکاست خورده‌اند.

دریادار فدوی خاطرنشان کرد: خوشبختانه سیاست‌مداران و نظامیان پاکستان موضع‌گیری قاطعانه و متناسب با شرف و اصالت پاکستان برابر حرف‌های نابخردانه ترامپ گرفته‌اند؛ هر چند آمریکا نیز علیه آنها موضع گرفته و اقدام کرده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: از زمان جنگ تحمیلی ۸ ساله علیه ایران، آمریکایی‌ها شرارت‌های زیادی داشته‌اند که تعداد بسیار زیادی از آنها  توسط نیروی دریایی سپاه خنثی شده است و در مواردی هم علیه آنها اقدام کرده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه سال‌های طولانی است که آمریکا در یک موضع انفعالی و تمکین‌کننده برابر سپاه در خلیج فارس به سر می‌برد، گفت: یک سال و نیم پیش دو شناور آمریکایی توسط نیروی دریایی سپاه توقیف و سرنشینان آن دستگیر شدند و در ۴۰ دقیقه اول ماجرا آمریکا احساس کرد می‌تواند از موضع استکباری حرف بزند و اقداماتی هم انجام داد اما اگر این اقداماتش دقایق دیگری ادامه می‌یافت، قطعا ناوهای آمریکایی مورد اصابت قرار می‌گرفتند.

تماس تلفنی وزیر دفاع با علی لاریجانی
هم اکنون بخوانید

فدوی خاطرنشان کرد: وزیر دفاع آمریکا حدود یک سال پیش در ظفره امارات گفت «ما و متحدین منطقه‌ای یعنی عربستان و امارات و نیز متحدین فرامنطقه‌ای‌مان یعنی اروپایی‌ها به دنبال این هستیم توانی ایجاد کنیم که بتواند در برابر ایران بازدارنده باشد». این در حالی است که آنها مستکبر هستند و خوی استکباری اجازه نمی‌دهد معمولا از این جملات به کار ببرند و این جمله وزیر دفاع آمریکا نشان‌دهنده از قدرت نیروی دریایی سپاه است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: این توان ما صرفا به خاطر قدرت موشکی و شناوری نیست زیرا شناورهای آمریکا قابل مقایسه با هیچ کشوری در دنیا نیست بلکه این توان اسلام و مسلمانان و وعده نصرت الهی است.

دریادار فدوی در ادامه تاکید کرد: ایران و پاکستان به عنوان ید واحده اسلام با هم‌افزایی و هماهنگی بیش از پیش می‌توانند بر توان دفاعی خود در حوزه‌های مختلف بویژه دریا بیفزایند.

وی با تاکید بر اینکه نیروی دریایی سپاه طبق تعریفی که سردمداران دنیا از قدرت دریایی داشته‌اند، پیش نرفته است و تعریفی متناسب با نیازها و الزامات دفاعی خود دارد که  طبق آن پیش رفته است، یادآور شد: یک بار به فرمانده نیروی دریایی چین گفتم اگر شما طبق تعریف آمریکا نیروی دریایی خود را تجهیز می‌کنید چگونه می‌خواهید با آنها مقابله کنید؟

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به منافع مشترک دو کشور و ابراز امیدواری نسبت به ارتقای مناسبات و همکاری‌های نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران دو نیروی دریایی مجزا و در عین حال هم‌افزا دارد و نیروی دریایی پاکستان می‌تواند ارتباطات دریایی خوبی با نیروی دریایی سپاه داشته باشد.

امیدواریم دشمنان از ماجرای سرنگونی پهپاد آمریکایی عبرت گرفته باشند
هم اکنون بخوانید

فدوی در پایان گفت: امیدواریم با هماهنگی‌های لازم در سال جاری شاهد برگزاری رزمایش مشترک ایران و پاکستان با حضور نیروی دریایی سپاه باشیم.

در ادامه این دیدار، ادمیرال ظفرمحمود عباسی فرمانده نیروی دریایی پاکستان با قدردانی از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در کمک به تامین امنیت آب‌های منطقه گفت: پاکستان و ایران از گذشته ارتباط تاریخی خوبی براساس اسلام و زبان فارسی با یکدیگر داشته‌اند که متأسفانه با اقدامات انگلیسی‌ها، مردم پاکستان زبان فارسی را فراموش کرده‌اند و به سمت زبان انگلیسی رفته‌اند.

وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال تفرقه‌‌اندازی هستند، تاکید کرد: پاکستان احترام زیادی به مردم و کشور ایران می‌گذارد؛ چنانکه در زمان جنگ تحمیلی نیز از جمهوری اسلامی ایران حمایت کرد.

فرمانده نیروی دریایی پاکستان در پایان با ابراز تاسف از برخی اختلافات میان مسلمانان و تاکید بر اهمیت دستیابی به اتحاد بیشتر و فرهنگ واحد، گفت: امیدوارم در آینده شاهد روابط نظامی نزدیک‌تر دو کشور و میزبان شما در پاکستان باشیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

دکمه بازگشت به بالا