برنامه‌های قرآنی می‌تواند نقش مهمی در پیشگیری معضلات اجتماعی داشته باشد

به گزارش اعتماد نو به نقل از  ایسنا، محسنی بندپی با حضور در محل برگزاری سی‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم درباره ترویج فرهنگ قرآنی اظهار کرد: ترویج فرهنگ قرآنی می‌تواند در شکل‌گیری انسان در ابعاد جسمی، معنوی، روحی و … هر شخصی را به درجه‌ای از توانمندی و اعتماد برساند تا شخص بتواند در برابر آسیب‌های اجتماعی جرأت و قدرت نه گفتن را داشته باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه هدف سازمان بهزیستی از برگزاری سومین دوره مسابقات قرآنی نابینایان، نهادینه‌کردن اعتماد نو به نقل از برنامه‌های قرآنی برای افرادی است که به نوعی محدودیت‌های جسمانی دارند، گفت: مقام معظم رهبری بر این امر تاکید داشتند که برای رفع آسیب‌های اجتماعی باید اقدامات پیشگیرانه در دستور کار این سازمان باشد. ما بر همین اساس فعالیت‌های خود را آغاز کردیم و پیاده کردن اعتماد نو به نقل از برنامه‌های قرآنی یکی از مهم‌ترین اقدامات پیشگیرانه ما در این سازمان است.

رئیس سازمان بهزیستی در ادامه با بیان اینکه ما برای آحاد مردم در راستای ترویج قرآنی اعتماد نو به نقل از برنامه‌هایی داریم، خاطرنشان کرد: در سال‌های ۹۵ و ۹۶ ما در راستای ترویج قرآن جزو دستگاه‌های برتر شدیم و در آینده نیز در صدد هستیم که در مهدهای کودک سراسر کشور که ۵۷۰ هزار نونهال در آنها نگهداری می‌شوند و آموزش می‌بینند اعتماد نو به نقل از برنامه‌های ویژه حفظ و قرائت قرآن و اقامه نماز را در نظر داشته باشیم. همچنین برای بچه‌های یتیم و بدسرپرست در رده‌های سنی ۶ تا ۱۲ و ۱۲ تا ۱۶ و بالاتر نیز اقدامات و اعتماد نو به نقل از برنامه‌های جامعی را در دستور کار داریم.

بابک برزویه درگذشت
هم اکنون بخوانید

بندپی در ادامه یادآور شد: ما درصدد هستیم سال آینده اعتماد نو به نقل از برنامه ویژه‌ای را برای بانوان نابینا در کشورهای اسلامی داشته باشیم چراکه معتقدیم آنچه که می‌تواند در حفظ و ثبات خانواده نقش مهمی داشته باشد، تقویت فرهنگ قرآنی است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + هفت =

دکمه بازگشت به بالا