بازدید معاون ستاد حقوق بشر از مرکز مداخله در بحران شهید نواب صفوی

به گزارش اعتماد نو به نقل از  ایسنا، در جریان این بازدید که مدیرکل آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی و چند تن از مدیران و مسئولان سازمان بهزیستی کشور و استان تهران نیز حضور داشتند، اقدامات این سازمان در حوزه‌های مختلف کودکان کار، کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست، زنان بدسرپرست، معلولان، کهنسالان، معتادان و آسیب‌های اجتماعی تشریح شد.

در ابتدای این بازدید، غریب‌آبادی اظهار کرد: هدف از این بازدید این است که بتوانیم در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی و برطرف کردن خلاءهای بین دستگاهی و ارتقای خدمات مراکز مداخله در بحران، قدم برداریم.

معاون امور بین‌الملل دبیر ستاد حقوق بشر گفت: زنان، کودکان، معلولان و سالمندان در هر جامعه‌ای جزو اقشار آسیب‌پذیر تلقی می‌شوند که ضرورت دارد حمایت‌های مناسب و مضاعفی از آنان صورت گیرد.

غریب‌آبادی ادامه داد: بر اساس آمارها و گزارش‌ها، آسیب‌های اجتماعی مانند خشونت علیه زنان و کودک‌آزاری در کشور ما از بسیاری کشورها پایین‌تر است که به فرهنگ و ارزش‌های دینی حاکم بر جامعه برمی‌گردد.

وی تصریح کرد: وجود این مراکز در کشور به این مفهوم نیست که خشونت در کشور ما وضعیت نگران‌کننده ای دارد، بلکه وجود چنین مراکزی برای پیشگیری از وقوع آسیب‌های احتمالی و اقدام در شرایط ضروری است.

این مقام مسئول بیان کرد: ما وظیفه داریم این اقدامات ارزشمند را هم در داخل و هم در خارج به مردم و دنیا منعکس کنیم و با افزایش تعاملات بین‌المللی با کشورها و نهادهای مشابه، به تبادل تجربیات بپردازیم و فعالیت‌ها و دستاوردهای خود را نیز به نحو مناسبی در عرصه بین‌المللی اطلاع‌رسانی کنیم.

معاون امور بین‌الملل دبیر ستاد حقوق بشر به نقش سازمان‌های مردم‌نهاد هم اشاره کرد و گفت: طبیعتا در خصوص آسیب‌های اجتماعی، یک نهاد و یک دستگاه نمی‌تواند تمامی اعتماد نو به نقل از برنامه‌ها را اجرایی کند و لازم است از ظرفیت‌های مردمی در تحقق اهداف بهره‌برداری شود. باید در این زمینه سمن‌های موفق شناسایی شوند و مورد حمایت قرار گیرند.

بی توجهی به تقویت دریابانی هرمزگان را تا حصول نتیجه پیگیری می کنم
هم اکنون بخوانید

در این دیدار، هیات ستاد حقوق بشر از مرکز پاسخگویی به تماس‌های مردمی ۱۲۳ بازدید و با کارشناسان تیم‌های اعزام و مددجویان مستقر در مرکز نیز از نزدیک گفت‌وگو کرد و در جریان روند فعالیت‌ها و خدمات مربوطه قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، در این بازدید که در راستای ارتقای همکاری‌های مشترک بین دستگاهی صورت گرفت، عباسی معاون وزیر دادگستری، بینا مشاور ستاد حقوق بشر، ودیعتی مدیرکل حقوق بشر و زنان وزارت امور خارجه، زاهدی معاون رئیس کل دادگستری تهران، داوودی معاون مجتمع قضایی خانواده و جعفری سرپرست مجتمع قضایی اطفال و نوجوانان نیز حضور داشتند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا