دیوان محاسبات به تخلفات سال‌های ۸۷ تا ۹۱ رسیدگی کند

در پی تذکر نماینده مردم محلات نسبت به ابهام در رسیدگی به تخلفات متخلفان سال‌های ۸۷ تا ۹۱، رئیس مجلس به دیوان محاسبات کشور و کمیسیون اعتماد نو به نقل از برنامه و بودجه تاکید کرد تا به تخلفات متخلفان رسیدگی کنند.

به گزارش اعتماد نو، حجت‌الاسلام  علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) با استناد به اصل ۸۵ قانون اساسی گفت: این اصل بر  حسابرسی و رسیدگی به هزینه دستگاه‌ها تاکید دارد. موارد فراوانی وجود دارد که هزینه‌ها از مصوبات پیشی گرفته است. در بخش الف گزارش کمیسیون اعتماد نو به نقل از برنامه و بودجه نیز ۲.۵ میلیارد دلار تخلف شده است اما نتیجه آن چه شد؟ با متخلف پس از سپردن به پرونده دادستانی دیوان محاسبات چه برخوردی شد؟ یک نفر تخلف کرده است حالا از حساب شرکت ملی نفت جبران می شود؟ با فرد متخلف چه برخوردی شد؟

این عضو کمیسیون آموز ش و تحقیقات مجلس گفت: از سال ۸۹ تاکنون هنوز پرونده تخلفات در  حال رسیدگی است. چرا؟ نباید اجازه دهید گزارش کمیسیون اعتماد نو به نقل از برنامه و بودجه باعث وهن مجلس و دیوان محاسبات شود. تخلفات چند ده میلیارد اتفاق افتاده اما متخلف آزاد است در حالی که باید محکوم شود.

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر سلیمی گفت: این گزارش براساس آیین نامه داخلی مجلس تهیه شده و به این معنا نیست که دادستانی و دیوان محاسبات به این تخلفات رسیدگی نمی‌کنند.

لاریجانی در عین حال کمیسیون اعتماد نو به نقل از برنامه و بودجه و دیوان محاسبات کشور را مامور کرد تا به تخلفات اتفاق افتاده طی آن سال‌ها رسیدگی کنند.

پیام تبریک رئیس قوه قضاییه به قالیباف
هم اکنون بخوانید

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

دکمه بازگشت به بالا