مثلث شوم واشنگتن، تل‌آویو و ریاض در حال دنبال کردن مسیر تفرقه هستند

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد: مثلث شوم واشنگتن، تل‌آویو و ریاض امروز در حال دنبال کردن مسیر تفرقه هستند.

به گزارش اعتماد نو، آیت‌الله محمد امامی کاشانی ظهر امروز در خطبه‌ اول نماز جمعه این هفته تهران گفت: انگلیس ۱۰ نفر را برای انحراف و پوچ کردن اسلام فرستاد. برخی از آنها زبان فارسی و عربی را یاد گرفتند و قرآن خواندند و تفرقه ایجاد کردند.

مثلث شوم واشنگتن، تل‌آویو و ریاض در حال دنبال کردن مسیر تفرقه هستند

وی ادامه داد: ۸۰ سال بعد هم دولتی در عربستان به نام دولت سعودی ایجاد شد که براساس همین مبنا وهابیت و تفرقه را رشد داد. ثروت مکه و عربستان هم پشتوانه‌اش شد. خیلی‌ها ماهیت آنها را می‌دانستند ولی بسیاری از افراد ماهیت از آنها خبر نداشتند ولی مثلث شوم واشنگتن، تل‌آویو و ریاض امروز در حال دنبال کردن مسیر تفرقه هستند.

تولیت مدرسه عالی شهید مطهری در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران اظهار داشت: چند سال قبل کتابی را مطالعه کردم که درباره دفاعیه یک دانشجوی عربستانی بود که در دانشگاه ریاض دفاع کرده بود و نمره عالی گرفت. سعودی‌ها این کتاب را منتشر کرده و به کشورهای مختلف فرستادند و یک نسخه آن به دست من رسید.

مکتب شهادت در مقابل واشنگتن، تل‌آویو و ریاض است

امامی کاشانی افزود: خلاصه آن، این بود که قیام امام حسین (ع) قیامی حرام است زیرا یزید خلیفه وقت بود و قیام در برابر حاکم وقت حرام است. دلیل طرح این مسئله از بین بردن شهادت و ایثارگری است. قطره خونی که از مدافعان شهدا در سوریه و عراق بر زمین ریخته است، اگر دنبال کنیم به گودال‌گاه کربلا می‌رسد و به کوری چشم آنها امام حسین (ع) نه تنها فراموش نمی‌شود بلکه بزرگ و بزرگ‌تر هم می‌شود.

آمریکایی‌ها با اهرم فشار به نتیجه نخواهند رسید
هم اکنون بخوانید

وی اضافه کرد: هم مسیحیان و هم بوداییان و هندوها، روزها عاشورا را با بزرگی یاد می‌کنند و عاشورا تجلی بیشتری پیدا می‌کند و مکتب شهادت در مقابل واشنگتن، تل‌آویو و ریاض است.

همه به مسئله منجی اعتقاد دارند

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اظهارات ولیعهد عربستان تصریح کرد: ریاض در دست ولیعهد بی‌درد، بی‌عقل و بی‌دینی است که در ساخت و پاخت با صیهونیست‌ها و واشنگتن است. البته این مسئله از قبل هم بوده ولی این مسئله امروز آشکار شده است.

امامی کاشانی ادامه داد: این خبیث شریر در نزد هم‌پیاله‌اش در واشنگتن گفته است ایران می‌خواهد با نام صاحب الزمان (عج) جهان را بگیرد. تعجب من از این جوان نااهل نیست بلکه از علمای حجاز است. شما که این همه حدیث در کتاب‌تان دارید چرا به این نادان نمی‌گوید، این چه حرفی است. همه به مسئله منجی اعتقاد دارند.

منبع: اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 11 =

دکمه بازگشت به بالا