تشکیل جلسه اضطراری کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی در پی اظهارات ولایتی

به گزارش یک رسانه اسرائیلی کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه برای مذاکره درباره افزایش تنش‌ها در مرزهای شمالی جلسه‌ای تشکیل داد.

به گزارش اعتماد نو، آی ۲۴ اسرائیل خبر داد: ارتش رژیم صهیونیستی در پی اظهارات علی‌اکبر ولایتی درباره انتقام برای حمله هوایی به پایگاه تی-۴ سوریه در روز دوشنبه که منجر به شهادت ۷ ایرانی در این پایگاه شد به حالت آماده‌باش درآمد.

بر اساس این گزارش، آمریکا، روسیه، سوریه و ایران اذعان کرده‌اند که این حمله هوایی با هدف نابودی پایگاه هوایی عملیاتی مورد حمایت ایران در مرکز استان حمص سوریه توسط اسرائیل انجام شده است. این در حالی است که مقام‌های رژیم صهیونیستی هیچ اظهارنظری در این باره نداشته‌اند.

علی اکبر ولایتی مشاور رهبر انقلاب در امور بین‌الملل روز سه‌شنبه رژیم صهیونیستی را مستقیما خطاب قرار داد و گفت که آنها مرتکب جرم شده‌اند و این جرم بی‌پاسخ نخواهد ماند.

در پی این تهدید، وزارت جنگ رژیم صهیونیستی بر اساس گزارش آی۲۴ در مرزهای شمالی سرزمین‌های اشغالی مستقر شده و در حالت آماده‌باش کامل هستند؛ چراکه نسبت به حمله احتمالی انتقام‌جویانه ایران و حزب الله لبنان و همچنین پاسخ احتمالی آمریکا به آنچه حمله شیمیایی دولت بشار اسد ادعا شده نگران هستند.

بر اساس این گزارش، کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه برای مذاکره درباره افزایش تنش‌ها در مرزهای شمالی جلسه‌ای تشکیل داده‌اند و در این جلسه آژانس‌های اطلاعاتی ارزیابی‌ خود را از این وضعیت شرح داده‌اند.

به گزارش آی ۲۴، وزارت جنگ رژیم صهیونیستی هیچ پاسخ رسمی‌ به موضوع دست داشتن این رژیم در حمله به سوریه با هماهنگی با آمریکا و بدون هماهنگی با روسیه نداده است. پاسخ اولیه اسرائیل به این حمله در روز سه‌شنبه از طرف «آویگدور لیبرمن» مطرح شد که مدعی شد: «نمی‌داند چه کسی پشت این حمله بوده است اما قول می‌دهد اسرائیل به ایران اجازه سنگرسازی در سوریه را ندهد.»

بوتفلیقه نمی‌تواند با محمد بن سلمان دیدار کند
هم اکنون بخوانید

وی مدعی شد: « نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده یا چه کسی حمله کرده است. تنها یک چیز را می‌دانم و آن اینکه به هیچ قیمتی به ایران اجازه نمی‌دهیم در سوریه سنگرسازی کند. ما هیچ گزینه دیگری نداریم. پذیرش سنگرسازی ایران در سوریه به معنای پذیرش خفه کردن گلوی ما به دستان ایرانی‌هاست. ما چنین اجازه‌ای نمی‌دهیم. »

بر اساس این گزارش نخست وزیر اسرائیل هیچ اظهار نظر مستقیمی درباره این حمله هوایی نکرده است اما به دشمنان اسرائیل هشدار داده است.

منبع: اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + پنج =

دکمه بازگشت به بالا