تشریح جلسه تلگرامی فراکسیون نمایندگان ولایی و اطلاعات سپاه

​سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی در تشریح نشست تلگرامی فراکسیون نمایندگان ولایی و اطلاعات سپاه، گفت که ۵ پیام‌رسان داخلی تا آخر فروردین به حدی خواهند رسید که در صورت حذف پیام‌رسان خارجی مشکلی برای کسب و کار در فضای مجازی و فعالیت‌های ارتباطی پیش نیاد.

به گزارش اعتماد نو، سیدحسین نقوی حسینی  با اشاره به برگزاری نشست صبح امروز فراکسیون نمایندگان ولایی با مسئولان اطلاعات سپاه در حوزه فضای مجازی اعلام کرد: مسئولان اطلاعات سپاه در حوزه فضای مجازی گزارشی مفصل از وضعیت، شرایط، اهداف و اعتماد نو به نقل از برنامه‌های فضای مجازی ارائه کردند.

وی افزود: از جمله موارد مطرح شده در این جلسه آن بود که پیام‌رسان‌های خارجی فقط نقش ارتباطی ایفا نمی‌کنند، بلکه با استفاده از کانالها نقش رسانه‌ای دارند. به عبارت دیگر تلگرام و فضای مجازی در هیچ کشوری به اندازه کشور ما رها نیست.

نماینده اصولگرای ورامین و پیشوا در مجلس ادامه داد: بنابر مطالب مطرح شده در این جلسه نظام سلطه، برای کشور ما اعتماد نو به نقل از برنامه دارد و هدفمند پیش می‌رود؛ چون فضای مجازی در کشور ما مثل سایر کشورها نیست.

وی افزود: ۵۰ درصد کاربران تلگرام، ایرانی هستند؛ بنابر این از آنجا که اغلب کشورها کاملا مسلط بر تلگرام هستند انتظار می‌رود مراجع ذیربط در حوزه فضای مجازی کشور به وظیفه انقلابی، شرعی و ملی خود عمل کنند. فضای مجازی در خدمت آمریکا و رژیم صهیونیستی است و مردم را باید از چنگ آنها نجات داد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ایجاد شبکه ملی فضای مجازی و حمایت و تقویت پیام‌رسان‌های داخلی در راس فعالیت‌های دولت قرار گرفته، وزارت ارتباطات را در این زمینه مسئول اجرای موارد ابلاغ شده دانست و خواستار ورود جدی این وزارتخانه شد.

پرونده دانشجویان ستاره دار باید بسته شود
هم اکنون بخوانید

نماینده اصولگرای ورامین و پیشوا در مجلس گفت: در این جلسه بیان شد پیام‌رسان‌های داخلی در حال تغییر و تحولات خوبی هستند و به‌زودی سامان پیدا می‌کنند بنابر این با رفع مشکلات و موانع می‌توانند پاسخگوی همه نیازهای داخلی باشند. پنج پیامرسان داخلی تا آخر فروردین به حدی خواهند رسید که در صورت حذف پیامرسان‌های خارجی هیچ مشکلی در فضای کسب و کار، اشتغال در فضای مجازی و فعالیت‌های ارتباطی ایجاد نخواهد شد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: براساس مطالب بیان شده در این جلسه دستگاه‌ها و نهادها نیز در حال انتقال کلیه خدمات و فعالیتهای خود به پیام‌رسانهای داخلی هستند. همچنین اغلب کشورها همچون روسیه، اندونزی، مالزی و پاکستان برخورد قاطع و جدی با تگلرام داشته چون تلگرام در آن کشورها رها بوده است.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی  اظهار کرد: اینکه گفته می شود پیام‌رسان‌های داخلی دارای امنیت نیستند، کذب محض است و واقعیت ندارد. امروز انتقال از پیام رسانهای خارجی به پیام رسانهای داخلی مطالبه عمومی است.

نقوی حسینی در پایان تاکید کرد: یکی از وجوه مهم و نگران‌کننده تهدیدات اقتصادی و خسارات احتمالی آن در فضای مجازی و پیامرسانهای خارجی است. اگر روند فعالیت‌های اقتصادی در پیام‌رسانهای خارجی به این شیوه ادامه پیدا کند، اتفاق موسسات مالی اعتباری در حوزه فعالیت‌های اقتصادی فضای مجازی رخ خواهد داد. سوال این است که در آن صورت چه کسی پاسخگو خواهد بود؟

 

منبع: اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا