سامانه دفاع هوایی «باور۳۷۳» به‌زودی بهره‌برداری می‌شود

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حضور وزیر دفاع در جلسه روز گذشته این کمیسیون گفت: طبق اظهارات وزیر، سامانه دفاع هوایی “باور ۳۷۳” با عنوان تولید ملی و متناظر S۳۰۰ روسی مورد تست قرار گرفته و به زودی در اختیار واحدهای بهره‌بردار جهت استقرار قرار می گیرد.

به گزارش اعتماد نو، علیرضا رحیمی در مطلبی در کانال تلگرامی‌اش با عنوان “باور ۳۷۳” ایرانی رقیب S۳۰۰ روسی اظهار کرد: حضور وزیر دفاع؛ امیر حاتمی در جلسه روز گذشته کمیسیون امنیت ملی مجلس علاوه بر فرصتی برای ارائه گزارش عملکرد و نیز سفر ایشان به روسیه زمانی برای پاسخ به برخی پرسش‌ها نیز بود.

وی توضیح داد: وزیر دفاع در خصوص سامانه دفاعی S۳۰۰ اعلام داشت تست‌های لازم این سامانه بطور کامل انجام شده و سامانه دفاع هوایی “باور ۳۷۳” بعنوان تولید ملی و متناظر S۳۰۰ روسی، در صنایع دفاعی کشور مورد تست قرار گرفته و بزودی در اختیار واحدهای بهره بردار جهت استقرار، قرار خواهد گرفت.

رحیمی ادامه داد: اسکله‌های غیرمجاز مورد سوال یکی از نمایندگان بود که امیر حاتمی در پاسخ گفت اسکله‌های نیروهای مسلح تحت کنترل‌ترین اسکله ها هستند که در چند لایه کنترل می‌شوند، لذا نسبت به هرگونه گزارش تخلف یا انحراف آمادگی دریافت و رسیدگی داریم.

 

منبع: اعتماد نو به نقل از ایلنا

با دستگاه‌هایی که در طرح جامع مالیات کوتاهی کنند، برخورد می‌کنیم
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 6 =

دکمه بازگشت به بالا