هیأت رسیدگی به وضعیت بازداشتگاه‌ها به رئیس جمهور گزارش خود را خواهد داد

معاون حقوقی نهاد ریاست جمهوری در خصوص هیأت رسیدگی به وضعیت بازداشت‌گاه ها و زندان ها گفت: وظیفه این هیأت این است که به رئیس جمهور گزارش دهد چه اتفاقاتی در زندان و بازداشتگاه‌ها افتاده است.

به گزارش اعتماد نو، لعیا جنیدی درباره آخرین پیگیری هیات رسیدگی به وضعیت زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها گفت: این هیأت در حال رسیدگی به وضعیت بازداشتگاه‌ها و زندان‌ها است و منتظر ارائه گزارش از مراجع ذی صلاح است.

وی ادامه داد: قبل از سفرم به شیلی یک جلسه برگزار شد که حدود چهار ساعت طول کشید که  اقدامات انجام شده و همچنین مأموریت‌ها مورد پیگیری و بحث قرار گرفت تا تمامی افراد تعهدات و تکالیف‌شان مشخص شود.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با بیان اینکه جلسات به طور منظم تشکیل می‌شود، اظهار داشت: ما اطلاعات را از قوه قضائیه،‌ زندان، خانواده‌ها، مراجع امنیتی و وزارت اطلاعات را دریافت خواهیم کرد تا یک گزارش جامع از دل آن بیرون بیاوریم.

جنیدی افزود: کار هیات رسیدگی به وضعیت بازداشت‌ها و زندان‌ها این است که وضعیت این مکان‌ها را به رئیس‌‌‌جمهور گزارش دهد و مشخص شود که چرا این اتفاقات افتاده است.

جنیدی با بیان اینکه این جلسات بعد تعطیلات عید هم ادامه پیدا خواهد کرد، تصریح کرد: بخشی از نهادها گزارش‌های خود را داده‌اند اما بخش‌های مهمی هنوز گزارشات خود را ارائه نکرده‌اند و ما منتظر آن هستیم.

 

منبع: اعتماد نو به نقل از ایلنا

متهمان پرونده حمله به مطهری، آمر اصلی را معرفی کردند
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 6 =

دکمه بازگشت به بالا