ریشه‌کن کردن بیکاری مستلزم حمایت از کالای ایرانی است

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: ریشه کن کردن بیکاری مستلزم حمایت از کالای ایرانی است.

به گزارش ایسنا، قاسم احمدی لاشکی درباره شعار امسال مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: این امر نشان دهنده ضرورت این موضوع در کشور است.

وی با اشاره به دغدغه دولت و مجلس در خصوص نوسانات قیمت نفت و دلار و تاثیر آن بر اقتصاد کشور گفت: این مسائل نشان دهنده وابستگی کشور به غیرخودی است.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس افزود: اگر قرار است در مسیری که امام راحل از سال ۴۲ ترسیم فرمودند و تا امروز نیز ادامه دارد راست قامت ادامه دهیم متضمن این است که خودمان تلاش کرده و روی پای خودمان بایستیم.

احمدی با اشاره به شعار اولیه انقلاب با عنوان “استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی” تاکید کرد: شعار استقلال باید محور کار همه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: گاهی گفته می شود قیمت کالای داخلی گران است و یا کیفیت مطلوب را ندارد، این ها درست است اما باید در نظر داشت کشورهای پیشرفته و توسعه یافته نیز چند بار کالایشان خراب شد تا به کیفیت درستی رسید و همه این ها نشان دهنده اعتماد به متولیان و مسئولان آن کشورها است.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه «امروز باید در کشور این اعتماد وجود داشته باشد» افزود: از سوی دیگر مسئولیت مسئولان در این رابطه باید چند برابر باشد.

احمدی لاشکی با ابراز گلایه از عدم کیفیت برخی تولیدات داخلی گفت: در راستای شعار حمایت از کالای ایرانی قرار نیست دو صنعت بزرگ خودرو سازی سایپا و ایران خودرو از این شعار سوء استفاده کنند و پشت این شعار پنهان شوند؛ آن ها هم باید به نوسازی تجهیزات خود بپردازند و امکانات خود را به‌روز کرده و کیفیت کالا را مدنظر قرار دهند.

انتقاد معاون حقوقی آموزش و پرورش از دیوان عدالت اداری
هم اکنون بخوانید

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس با بیان اینکه «اگر قرار است بیکاری ریشه کن شود باید از کالای ایرانی حمایت شود» اظهار کرد: برای حمایت از کالای ایرانی باید از مدارس شروع کرد تا این امر نهادینه شود، دانش آموزان می توانند خانواده ها را الزام به خرید کالای ایرانی کنند.

احمدی در ادامه با اشاره به شاخص های توسعه مازندران گفت: این استان در حوزه کشاورزی بسیار پرمحصول است اما چرا دولت حمایت لازم را نکرده و برنج خارجی وارد می کند و این امر به دلیل عدم صرفه اقتصادی برای کشاورز موجب عدم انگیزه برای ادامه کار می شود.

وی با بیان اینکه «مازندران در زمینه گردشگری نیز دارای حرف های زیادی برای گفتن هست» افزود: از صنایع دستی اختصاصی این استان حمایت لازم صورت نمی گیرد، بنابراین باید در این بخش اعتماد نو به نقل از برنامه ریزی لازم انجام شود.

 

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + هفت =

دکمه بازگشت به بالا