ساخت بیمارستان هسته‌ای فوق پیشرفته در البرز

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران از ساخت بیمارستان هسته‌ای فوق پیشرفته و تخصصی در استان البرز خبر داد.

به گزارش اعماد نو به نقل از  اعتماد نو به نقل از ایلنا، علی اکبر صالحی با اعلام این خبر گفت: این بیمارستان با هدف معالجه امراض صعب‌‌العلاج به‌خصوص سرطان ساخته می‌شود. اسناد اعتباری (ال سی) این پروژه بی‌‌نظیر در غرب آسیا یک روز قبل از پایان سال ۱۳۹۶ بازگشایی شده است. عملیات اجرایی این پروژه از امسال بصورت جدی آغاز می‌شود و امید می‌رود تا چهار سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به اعتماد نو به نقل از برنامه‌های روز ملی فناوری هسته‌ای در ۲۰ فروردین اظهار داشت: دستاوردهای مثال زدنی جوانان ایرانی در حوزه مزبور در این روز به معرض دید ملت ایران قرار می‌‌گیرد.

معاون رئیس‌جمهور از طراحی و ساخت دستگاه تبدیل رطوبت هوا به آب آشامیدنی در سازمان انرژی اتمی خبرداد و اظهار داشت: دستگاه مزبور در روز ۲۰ فروردین ماه سال جاری رونمایی خواهد شد. مناطقی که با مشکل کم‌آبی مواجه هستند این دستگاه حداقل می‌تواند آب آشامیدنی مردم را تامین کند.

صالحی با اشاره به فعالیت‌های اتمی ایران تصریح کرد: فعالیت‌های هسته‌‌‌ای ایران پس از جنگ تحمیلی دوباره در کشور آغاز شد. حرکت جوانان ایرانی در این مسیر به نحوی بود که حیرت جهان را برانگیخت. حوزه فناوری هسته‌ای بسیار پیشرفته است و در مرزهای دانش و فناوری حرکت می‌کند. اوج این فناوری تولید سوخت ۲۰ درصد راکتور هسته‌‌‌‌ای تهران بود که موجب حیرت جهانیان شد.

وی یادآور شد: مقام معظم رهبری در این باره فرمودند «تولید سوخت ۲۰ درصد تجلی اراده یک ملت است.»

مانند روزی که بسیجی، ارتشی و سپاهی در کنار هم جنگیدند، وحدت داشته باشیم/ الگوهای جامعه کاری کنند که مردم امیدوار و دشمنان ناامید شوند
هم اکنون بخوانید

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه هر کشوری به جوانان خود می‌‌‌بالد، خاطرنشان کرد: اگر همت و تلاش شبانه‌روزی جوانان ایرانی نبود این افتخار نصیب کشور نمی‌‌شد.

صالحی با بیان این‌که سازمان انرژی هسته‌‌‌ای ایران دارای ۱۴ تا ۱۵ هزار نیروی انسانی است، ابراز داشت: از این تعداد ۱۱ هزار نفر لیسانس به بالا بوده که اغلب به صورت استخدام شرکتی در خدمت سازمان قرار دارند. سالانه قرارداد نیروهای شرکتی تمدید می‌شود؛ بنابراین افراد برای حفظ و پایداری استخدام خود همواره به دنبال خلاقیت، نوآوری، علم و دانش و غیره هستند.

وی اضافه کرد: این سازمان به جز در بحث جذب هیات علمی خیلی به دنبال استخدام رسمی نبوده چون این نوع استخدام از کارایی لازم برخوردار نیست. در بحث شیوه بکارگیری جوانان در دستگاه‌‌‌های اجرایی باید تلاش بیشتری صورت گیرد؛ چراکه از استخدام رسمی نتیجه خیلی جدی در عرصه‌‌های مختلف حاصل نمی‌‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

دکمه بازگشت به بالا