فرمانده نیروی هوایی ارتش هواپیمای اورهال شده را تست نهایی کرد

فرمانده نیروی هوایی ارتش با اطمینان کامل از توان متخصصان داخلی، متبحرانه هواپیمای اف۵ تازه بازآماد (اورهال) شده را در نمایشگاه راهیان نور پایگاه وحدتی دزفول تست نهایی کرد.

به گزارش اعتماد نو به نقل از اعتماد نو به نقل از ایلنا، صبح روز گذشته امیر سرتیپ خلبان حسن شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه بازدید از نمایشگاه هوایی راهیان نور پایگاه چهارم وحدتی دزفول در حضور زائرین پرشور راهیان نور، با یک فروند هواپیمای جنگنده اف۵ که به دست توانمند متخصصین فنی نیروی هوایی باز آماد شده بود، اقدام به پرواز بر فراز نمایشگاه کرد و با حرکات نمایشی بازیدکنندگان را به وجد آورد.

در این پرواز که هدایت هواپیمای بازآماد شده توسط فرمانده نیروی هوایی ارتش انجام شد، حرکات نمایشی از جمله پرواز در ارتفاع پایین، چرخش‌‌‌های نمایشی، لمس چندین مرحله باند فرودگاه و ادامه پرواز (touch and go) که یکی از فنی‌‌‌‌ترین حرکت‌‌‌های پروازی است، به اجرا درآمد.

بنا براین گزارش، برابر دستورالعمل‌‌‌‌‌های مصوب، فرماندهان نیروها از پروازهای عملیاتی و آموزشی منع شده‌‌‌‌اند اما فرمانده نیروی هوایی با هماهنگی و کسب مجوز از امیر سرلشکر موسوی، فرمانده کل ارتش اقدام به اجرای این پرواز داوطلبانه کرد.

گفتنی است این هدیه ارتش جمهوری اسلامی ایران در آغاز سال جدید به ملت عزیز ایران با هدف تاکید بر توانمندی نیروهای داخلی و اتکا به بازوان و فکر متخصصان داخلی و همچنین یادآوری رشادت‌‌‌ها و جان‌‌فشانی‌‌های خلبانان غیور میهن اسلامی در چهار دهه عمر پربرکت انقلاب اسلامی است.

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت گرامیداشت روز حقوق بشر اسلامی
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 7 =

دکمه بازگشت به بالا