سیف‌الاسلام قذافی برای انتخابات ریاست جمهوری لیبی برنامه دارد

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، خالد الغویل، وکیل سیف‌الاسلام قذافی، پسر معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی تاکید کرد که سیف الاسلام اعتماد نو به نقل از برنامه اصلاحاتی برای انتخابات ریاست جمهوری آتی لیبی در اختیار دارد که وی در آن به گذشته و رخدادهایی که در گذشته رخ داده، توجهی ندارد و مانعی نیز برای کاندید شدن وی در ریاست جمهوری لیبی وجود ندارد.

وی ضمن تاکید بر این که امنیت لیبی بستگی به امنیت کشورهای همسایه دارد، افزود: هم و غم ما نجات لیبی است.

الغویل درخصوص امکان برگزاری انتخابات در ماه سپتامبر، تاکید کرد: سازمان ملل مسئول پیامدهای برگزاری انتخابات این کشور در زمان تعیین شده‌اش است و باید سازمان ملل ضمانت‌های خود برای آنکه انتخابات به صورت سالم و شفاف برگزار شود، به لیبیایی‌ها ارائه دهد.

وی در ادامه تصریح کرد: اهتمام و توجه ما نجات لیبی است و ما معتقدیم که رویکرد سیف‌الاسلام همان راه حل برای مساله لیبی است.

سخنانی درخصوص این که سیف‌الاسلام به دلیل موانع سلامت بدنی و قانونی نمی‌تواند نامزد انتخابات ریاست جمهوری لیبی شود، مطرح می‌شود.

این در حالی است که وکیل سیف‌الاسلام ضمن رد این سخنان خاطرنشان کرد، هر کسی که گزارشی درخصوص وضعیت جسمانی نامساعد پسر معمر قذافی در دست دارد، آن را به رسانه‌ها تحویل دهد.

الغویل درخصوص پیگردهای دادگاه کیفری بین‌المللی علیه سیف‌الاسلام به اتهام ارتکاب جنایات جنگی در زمان انقلاب مردم لیبی علیه معمر قذافی اظهار داشت: دادگاه بین المللی برای ما در لیبی غیر الزام‌آور است و این دادگاه بخشی از ارکان سازمان ملل نیست.

دیده‌بان حقوق بشر از رویکرد اقتصادی و سیاسی مقامات لبنانی انتقاد کرد
هم اکنون بخوانید

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + هفده =

دکمه بازگشت به بالا