برخی از مسئولان کشور به مرض اشرافی‌گری و ثروت‌اندوزی دچارند

حزب موتلفه اسلامی در بیانیه‌ای تاکید کرد که این حزب درباره مسائل داخلی و مشکلات جاری امیدوار به امدادهای الهی و استعداد شگفت ملت ایران است و منشور ملی رهنمودهای امام خامنه‌ای را بهترین نسخه برای حل مشکلات و رسیدن به قله‌های شکوفایی می‌داند.

به گزارش اعتماد نو، حزب موتلفه اسلامی در بیانیه‌ای روسای قوای مجریه و قضاییه را مسئول اصلی مبارزه با فساد دانست و خواستار استفاده از نیروهای جوان انقلابی در مسئولیت‌های مختلف شد.

در متن این بیانیه به شرح زیر است:

حزب موتلفه اسلامی، چهلمین بهار آزادی اسلامی و نوروز و سال نو را به ولی‌امر مسلمین، امام امت، و امت اسلام، و ملت بزرگ ایران تبریک می‌گوید و سالی سرشار از برکات الهی و پیروزی و موفقیت و عزت را برای اسلام و مسلمین و ارزش خواهان جهان مسئلت می‌نماید.

پیام نوروزی و سخنان رهبر معظم انقلاب در آغاز این سال، منشور ملی و حجت شرعی، برای مردم و مسئولان و نهادها و تشکل‌ها و احزاب بود که راهگشای حل مشکلات، و برقراری عدالت، و رمز پیشرفت و توسعه و استقلال و آزادی است. همه باید در اجرای این منشور ملی، سخت کار کنند.

موتلفه اسلامی با لبیک به این منشور ملی از همه اعضاء و طرفداران و مسئولان حزبی خود می‌خواهد با تمام توان، در اجرا و به ثمر رساندن این منشور ملی، کوشا و فعال شوند و در هر استان از مسئولان و مردم بخواهند که به مفاد و محورهای این پیام و سخنان عمل جدی و قاطع کنند.

آنها موظفند با رصد کامل، مراقبت نمایند که تساهل و تسامحی و کوتاهی و قصوری از طرف مسئولان در سراسر کشور موجب عقب افتادن حل مشکلات نشود و همه تلاش مثبت را تشویق کنند.

موتلفه اسلامی، که افتخار دارد ۵۵ سال در این انقلاب شکوهمند در خدمت امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای کوشیده تا آنچه در توان دارد برای تحقق اهداف و آرمان‌های انقلاب و اسلام و برآوردن شدن خواسته‌های ارزشی مردم تقدیم کند، معتقد است انقلاب اسلامی در نیم قرن و نظام جمهوری اسلامی در این چهار دهه توانسته است، تفکر و اندیشه انقلاب را با نظام‌سازی مردم‌سالاری و مکتب محوری تثبیت نماید و ایرانی مستقل و مقتدر بسازد که با همه نونهالی، در خدمت آزادی و استقلال و مردم‌سالاری اسلامی و باطل کردن توطئه‌های استکبار و استعمار جهانی و نجات ملت‌های اسلامی از سلطه بیگانگان و از شر مزدوران و فریب خوردگان ازجمله داعش و منافقین و فتنه‌گران باشد و آینده‌ای روشن و شکوفا و آباد و شاد را به ملت‌های منطقه و آزادی‌خواهان جهان نوید دهد.

امروز ملت ایران و مسلمانان بیدار منطقه هستند که مستقلاً تصمیم‌سازی کرده و به‌صورت مصمم تصمیمات خود را علی‌رغم خشم و نگرانی‌های استکبار به اجرا می‌گذارند.

۵۰ سال پیش آمریکا و انگلیس و صهیونیسم بودند که برای جهان و به‌ویژه منطقه مهم خاورمیانه تصمیم می‌گرفتند و با غارت ثروت‌های منطقه، خواست خود را بر همه تحمیل می‌کردند، اما امروز آنها در بحران‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی آنچنان فرو افتاده‌اند که دیوانه‌وار می‌کوشند خود را از این بحران‌ها نجات دهند ولی هر روز در این مرداب بیشتر غرق می‌شوند.

امروز دولت مستکبر آمریکا که۵۰ سال پیش خود را ارباب و کدخدای جهان می‌نامید ناچار به دیوانه‌بازی و نمایشی مسخره ازسوی رییس دولت آمریکا و نمایندگانش شده تا شاید راه نجاتی بیاید؛ گرچه روز به روز رسواتر و آشفته‌تر و سرگردان‌تر می‌شود. باتوجه به این رویدادها معلوم می‌شود که دیوانه‌بازی ترامپ وضعیت را سخت‌تر و بحران را عمیق‌تر کرده است.

حبیبی: هیچ بن‌بستی نداریم
هم اکنون بخوانید

ما معتقدیم بحران شدید و ورشکستگی پنهان آمریکای سلطه‌گر و دولت‌های استعماری اروپا در آینده‌ای نزدیک مردم بیدارشده آمریکا و اروپا را علیه حاکمان آنها که مقصران اصلی این وضعیت بحرانی هستند، به شورش و قیام خواهد آورد. این فرصتی است برای همه آزادی‌خواهان جهان و ملت‌های در اسارت مزدوران غرب، که خود را به عزت و استقلال و سعادت برسانند.

موتلفه اسلامی درباره مسائل داخلی ایران عزیز، و مشکلات جاری امیدوار به امدادهای الهی و استعداد شگفت ملت ایران به‌ویژه نسل جوان است و منشور ملی رهنمودهای امام خامنه‌ای را بهترین نسخه برای حل مشکلات و رسیدن به قله‌های شکوفایی و آبادانی و رفاه عادلانه می‌داند.

موتلفه اسلامی معتقد است رییس جمهور و رییس قوه قضاییه باید تمام توان و امکانات گسترده کشور و طرفیت‌های ملت به‌ویژه نسل جوان را به‌کار بگیرند و یک تحول همه‌جانبه را پدید بیاورند.

آنها عناصر لایق، کارآمد، تجربه‌آموخته که امتحان شایستگی و سلامت مالی و اخلاقی و سیاسی و مدیریتی را بخوبی داده‌اند، جایگزین مسئولانی کنند که نتوانسته‌اند ارزش‌گرا و موفق باشند و با اینهمه ثروت و ظرفیت ایران، مشکلات عدیده‌ای را پدید آورده‌اند و بجای آن‌که در خدمت ارزش‌ها و ولایت امر و ملت باشند، جیب خود و اطرافیان خویش را پر کرده‌اند.

سران قوا و مسئولان ارشد کشور باید از طرفیت و استعداد جوانان و همه مبتکران و کارآمدها استفاده نمایند و آنها که نمی‌توانند یا نمی‌خواهند از این ظرفیت‌ها به‌نفع حل مشکلات  و برای رسیدن به قله‌ها بهره بگیرند، کنار بگذارند و راه را برای حضور گسترده نیروهای جوان و پاک و پرشور و عناصر تجربه‌آموخته و پاک‌دست و پاکدامن باز کنند.

ایران سربلند با جمعیت ۸۰ میلیونی که ۶۰ میلیون نفر آن زیر چهل سالگی هستند، ملتی جوان و با نشاط است و ثروت ملی و استعدادهای برتر را در خود دارد. دسترسی به آب‌های جهانی و موقعیت ممتاز جغرافیایی یکی از بهترین ابزار شکوفایی است.

اگر کشور با دین اسلام و مکتب نبوی و علوی و فاطمی و عاشورایی مدیریت قوی و شایسته همچون رجایی و لاجوردی و عسگراولادی داشته باشد، برترین ملت جهان شده و در اوج شکوفایی قرار خواهد گرفت.

مسئولینی که عرضه استفاده از ظرفیت‌های بی‌نظیر کشور و مردم ما را ندارند یا اصولاً مردم‌گرا نیستند یا دچار روحیه و تفکر جناح‌سالاری و تعصبات قبیله‌ای سیاسی هستند، افراطی یا واپس‌گرا هستند و نگاهشان به بیگانه است. تحلیل‌ها  و تفکرات غرب استعماری، برای آنها حاکمیت دارد. این عده، افرادی سودجو و سوءاستفاده کننده از مسئولیت هستند.

این افراد ناکارآمد، تنبل و کم‌کارند و به مرض اشرافی‌گری و تجمل‌گرایی و ثروت‌اندوزی دچارند و در اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی و تصمیم‌سازی نسخه‌های بیگانه و نگرش التقاطی و غربی و چپی بر آنها حاکم است و در برابر کنوانسیون‌ها بی‌اراده و خود باخته‌اند.

آنها باعث و بانی این مشکلات و درجازدن‌ها هستند و متاسفانه با به‌کارگیری روش‌های باندی و تبلیغات کاذب و متهم کردن انقلابیون واقعی و دلسوزان انقلاب و سرازیر کردن سیل اتهامات و دروغ و تهمت به یاران انقلاب، آراء بخشی از مردم را در فضای آزاد انتخابات جلب می‌کنند و پس از آگاهی مردم به این مشکلات، چهره مخالف‌خوان به خویش می‌گیرند. اینان نمی‌توانند مشکلات را چاره کنند، همان‌طور که در این سال‌ها نتوانسته‌اند یا نخواستند زیرا با منافع آنها سازگار نیست. مسئولان اصلی و ملت باید تکلیف این عناصر را روشن کنند.

برگزاری آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ در در ١٥ کشور خارجی
هم اکنون بخوانید

فساد موجود هم در درون همین عناصر است والا یاران انقلاب و مدیران شایسته و پاک نظام در این چهار دهه از قدرت و امکانات در اختیار برای خود و منسوبان و جناح خویش سوءاستفاده نکرده‌اند و گواه آن هم زندگانی ساده و سالم و یا عادی آنهاست.

رییس دولت و رییس قوه قضائیه مسئولیت اصلی براندازی فساد را برعهده دارند و باید در سال۹۷ برحسب این منشور ملی با مفسدین مبارزه‌ای جدی داشته باشند؛ این مهم با مسئولیت‌دهی به امثال لاجوردی‌ها میسر است.

رییس و مسئولانی که در زیر مجموعه‌شان عده‌ای فاسد، فساد می‌کنند و آبروی افراد با حیثیت و درستکار مجموعه را می‌برند، باید با آنها برخورد کنند و اگر نمی‌توانند استعفا دهند یا افراد مفسد را برکنار و عزل کنند.

دستگاه‌های نظارت و بازرسی که بعضی از آنها عریض و طویل هم شده‌اند و کارشان تکمیل پرونده شده، نه چاره‌سازی، یا برای ریشه‌کنی فساد زمینه‌ای ایجاد کنند که کسی جرات فساد نکند یا اگر توان مبارزه با فساد را ندارند، باید توسط روسای قوا به مسیر صحیح بیاورند.

آن بخش از مسئولان اقتصادی کشور که نمی‌توانند اقتصاد بدون نفت و اقتصاد متکی به سیاست درون‌زا و برون‌گرا را ارائه و اجرای کنند، جای خود را به آن کسانی بدهند که معتقدند ایران را می‌شود بدون اتکا به نفت و با فعال کردن اقتصاد ملی به‌خوبی اداره کرد و برای این سیاست اعتماد نو به نقل از برنامه اجرایی دارند تا قیمت ارز و کم و زیاد شدن آن نتواند ارزش پول ملی و قدرت خرید مردم را هدف قرار دهد.

البته اگر کشور با تولید ملی اداره شود و نیاز کلان به واردات نباشد، کمبود ارز چندان تاثیری ندارد. اگر کشور دچار ۱۵ تا ۲۰ میلیارد دلار قاچاق و میلیاردها دلاری که باید برای واردات قانونی بپردازد، باشد و به فروش و ارز حاصله از نفت متکی بماند، در معرض طوفان‌ها و تندبادها و زلزله‌های بازار جهانی خواهد بود.

اگر مسئولانی که موظفند جلوی قاچاق را بگیرند نمی‌توانند و نتوانسته‌اند در سال‌های گذشته پدیده زشت قاچاق را از بین ببرند یا به حداقل برسانند، چرا جای خود را به دلاور مردانی که با جان خود مانع قاچاق می‌شوند، ندهند؟

موتلفه اسلامی خود را متعهد می‌داند در خط ولایت آنچنان فعال باشد که رضای خداوند متعال و انبیاء و اوصیا و رضایت خاطر امام زمان و نایب بر حقش و ارواح پاک شهدا و امام شهدا را حاصل کند و در اجرای کامل جامعه نمونه اسلامی و دولت کریمه و مجلسی به معنای واقعی نماینده ملت ایران در سال ۹۷، اهتمام ورزد.

 

منبع: اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + بیست =

دکمه بازگشت به بالا