مسئولان حرف‌های مردم را بشنوند

به گزارش اعتماد نو، فاطمه رهبر با اشاره به اینکه انتخابات اردیبهشت ۹۶ یک انتخابات بسیار خوب، سالم، بدون تنش و با حضور فعال مردم بود، اظهار کرد: اپوزیسیون خارج از کشور به دنبال اتفاقات ناگوار در انتخابات بود، اما این انتخابات در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به خوبی برگزار شد.

وی همچنین افزود: اعتراضات دی ماه یکی از اتفاقات سیاسی بد سال بود که قطعا از این تجربه تلخ باید به نحو احسن در جهت اهداف نظام استفاده شود. بزرگ‌ترین آسیب سیاسی ما همین اعتراضات دی ماه و اتفاقات خیابان پاسداران بود که به نوعی زنگ خطری است و هوشیاری بیشتر مسئولان را می‌طلبد، مسئولان باید حرف مردم را بشنوند.

رهبر با اشاره به ریشه‌های اعتراضات دی ماه، خاطرنشان کرد: عده‌ای دنبال مطالبات بحق خود در یکی از استان‌ها بودند. این نوع تجمعات همیشه انجام می‌شده است، زمانی هم که ما در مجلس بودیم در بسیاری از روزها عده‌ای در مقابل مجلس مطالبات خود را مطرح می‌کردند ولی این بار با اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی‌هایی که غرب انجام داده بود و با همراهی دست نشانده‌های آنها، ابعاد اعتراضات گسترده‌تر شد. عده‌ای اغتشاشگر هم که همیشه به دنبال سوء استفاده سیاسی هستند وارد ماجرا شدند. این عده در سایر مراسم‌ها از جمله جشن‌ها و حتی مسابقات فوتبال هم حضور دارند. این عوامل دست به دست هم داد تا اعتراضات گسترده‌تر از قبل بوده و به سایر استان‌ها هم سرایت کند.

این نماینده پیشین مجلس خاطرنشان کرد: البته با تدبیر بسیار خوبی که به کار گرفته شد، اعتراضات با هزینه کمی نسبت به اعتراضات سال‌های قبل تمام شد البته همین هزینه کم هم برای نظام جمهوری اسلامی ایران زیاد است. مسئولان با اقدامات خود نباید اجازه دهند که این اتفاقات دوباره تکرار شود. مردم مطالبات به حقی مطرح کردند اما عده‌ای این مطالبات را منحرف کردند.

جزئیات بررسی برنامه‌ها و صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم در کمیسیون انرژی
هم اکنون بخوانید

این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: یکی دیگر از اتفاقات خوب سال ۹۶، از بین رفتن داعش در منطقه بود که شکست داعش در واقع شکست سیاست‌های آمریکا و صهیونیست‌ها در منطقه بود.

رهبر در پایان با اشاره به تعامل دولت با منتقدان خود، تصریح کرد: رییس‌جمهور باید خود را رییس‌جمهور همه بداند و به وعده‌های خود عمل کند. یکی از وعده‌های روحانی، توجه به انتقادات است. باید به انتقادات به چشم یک فرصت نگاه کرد تا از انتقادات برای رفع مشکلات کشور استفاده کنیم. کسی در داخل نمی‌خواهد چوب لای چرخ دولت کند تا به نظام ضربه بزند، باید از انتقادات سازنده استقبال کرد.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

دکمه بازگشت به بالا