دمشق بزرگترین نیرنگ شورشیان سوری در غوطه شرقی را برملا کرد

به گزارش اعتماد نو،خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از یک منبع در وزارت خارجه این کشور اعلام کرد، علی‌رغم تمامی تلاش‌های بی‌نتیجه گروه‌های مسلح در غوطه شرقی برای ممانعت از خروج غیرنظامیان از این منطقه خروج هزاران غیرنظامی از غوطه بر این مساله تاکید دارد که فریاد و ناله برخی کشورها برای غیرنظامیان کشته شده “دروغ و فریبی” بیش نیست و این دروغ برای تمام جهان واضح و آشکار شده است.

این منبع گفت که علی‌رغم تلاش‌های ناامید کننده گروه‌های مسلح در غوطه شرقی برای منع خروج غیرنظامیان با واسطه حملات هوایی و زمینی، تهدید و شایعه پراکنی و نشر اخبار غلط درباره ارتش و دولت سوریه، تاکنون هزاران غیرنظامی از این منطقه خارج شده‌اند.

روز جمعه صدها غیرنظامی دیگر از طریق گذرگاه‌های امن که برای خروج آنها اختصاص داده شده از جمله حموریه و گذرگاه الوافدین از غوطه شرقی خارج شدند.

پیشتر سازمان ملل نیز اعلام کرده بود که طی چند روز گذشته حدود ۱۲ تا ۱۶ هزار غیرنظامی از غوطه شرقی دمشق خارج شده‌اند.

طی دو روز گذشته هزاران آواره سوری توانستند تا از مناطق درگیری در غوطه شرقی خارج شوند و به مناطقی که تحت تسلط ارتش این کشور است، بروند.

از طرفی روسیه به منظور کاهش بمباران‌های هوایی در غوطه شرقی، فراهم شدن شرایط برای افرادی که قصد خروج از آن را دارند و همچنین به منظور فراهم شدن شرایط و زمینه‌های ارسال کمک به این منطقه، به مدت پنج ساعت در غوطه آتش‌بس انسانی اعلام کرده که این پنج ساعت از ساعت ۹ صبح تا دو بعداز ظهر است.

دلیل ناامنی سوریه و عراق جلوگیری از صادرات گاز ایران بود/ آغاز مذاکرات برای احداث خط لوله گاز به عمان
هم اکنون بخوانید

 

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + سه =

دکمه بازگشت به بالا