تلاش می‌کنیم اسکان موقت زلزله‌زدگان را ۲ ماهه جمع کنیم

رییس بنیاد مسکن کشور گفت: تلاش می کنیم بحث اسکان موقت زلزله زدگان استان کرمانشاه را نهایتا دو ماهه جمع کنیم.

به گزارش اعتماد نو، علیرضا تابش در نشست ستاد مدیریت بحران استان کرمانشاه که امروز(۲۸ آبان) با حضور رییس مجلس برگزار شد، با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده و اعتماد نو به نقل از برنامه ها برای ساخت واحدهای مسکونی آسیب دیده در زلزله اخیر استان کرمانشاه، با اشاره به اعتماد نو به نقل از برنامه ریزی به منظور تشکیل پرونده برای زلزله زدگان، اظهار کرد: خوشبختانه منابع مالی ساخت واحدهای مسکونی آسیب دیده تامین شده است.

وی در خصوص نحوه ورود به بازسازی نیز گفت: در مرحله اسکان موقت به دو شکل عمل خواهیم کرد. یا یک سرپناه ۱۲ متری با کمک خود افراد درون واحدهای مسکونی تخریب شده می سازیم که بعد به اسکان دائم اضافه می‌شود و یا در روش دیگر به هر فردی که مایل باشد اجاره پرداخت می‌کنیم، مشروط بر اینکه چادرهای خود را جمع کنند.

تابش افزود: در مرحله اسکان دائم نیز با استفاده از تسهیلات پرداختی، توسط خود مردم واحدها احداث خواهد شد، البته ماهم در مراحل آواربرداری، تهیه نقشه، نظارت و … کمک خواهیم کرد.

تابش اظهار کرد: منابعی که صرف بازسازی این مناطق می شود باید رونق اقتصادی نیز در منطقه ایجاد کند.

رییس بنیاد مسکن عنوان کرد: تلاش می کنیم اسکان موقت نهایتا دو ماهه جمع شود و مردم از زیر چادرها بیرون بیایند. برآورد این است اسکان دائم نیز یک سال طول می‌کشد.

وی گفت: در مورد دو سایت مسکن مهر نیز باید تصمیم گیری شود.

قاتل، انگیزه قتل آتنا را مالی عنوان کرده است
هم اکنون بخوانید

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا