افراطیون به من پیشنهاد داده بودند از نیکنام شکایت کنم

به گزارش اعتماد نو، سعیده غالبی، نفر دوازدهم انتخابات شورای شهر یزد و فعال سیاسی اصلاح طلب با «مضحک و خنده‌دار» خواندن شایعه حضورش در پشت پرده شکایت از سپنتا نیکنام، می‌گوید بعد از انتخابات عده ای از طریق پیامک به او پیشنهاد دادند از عضو زرتشتی شورای شهر یزد شکایت کند چون به عقیده آنان حضور این شخص در شورا شرعی نبوده است.

_اخیرا در برخی محافل استانی در یزد این شایعه مطرح شده است که شما به عنوان نفر دوازدهم انتخابات شورای شهر یزد پشت پرده شکایت از آقای نیکنام بوده اید؛ شما هم این شایعات را شنیدید؟

این حرف را من اولین بار است که می شنوم. البته چند روز پیش دیدم که رئیس شورای شهر یزد حضور یک اصلاح طلب در پشت پرده شکایت از آقای نیکنام را رد کردند، برایم جالب بود و جویای این مساله شدم که از شخص دیگری نام بردند و گفتند که آقای سفید این موضوع را تکذیب کرده است. در هر حال این شایعه برای من بسیار خنده‌دار و مضحک است. سبقه سیاسی، کاری و اعتقادی من کاملا مشخص است. اولا من از یک خانواده اصلاح‌طلب هستم. پیشنه من مشخص است. حقوقی هستم و معتقد به حقوق شهروندی هستم. شروع فعالیت های سیاسی و اجتماعی من نیز از یک NGO حقوقی بشری بوده که به جد بر مساله حقوق بشر اعتقاد دارد.

_آقای باقری که از سپنتا نیکنام شکایت کرده است را می شناسید؟

من نسبت به آقای باقری خیلی شناخت ندارم. بعد از این اتفاق یعنی شکایت ایشان از آقای نیکنام درباره ایشان جویا شدم که کیست. بر اساس اطللاعاتی که من به دست آوردم ایشان شخصیت شکایت‌محوری دارد و نسبت به همه مسائل شاکی است. ایشان سابقه توزیع شب‌نامه علیه آقای صدوقی، امام جمعه یزد دارد. البته همانطور که آقای سفید، رئیس شورای شهر یزد گفتند ایشان خودشان هم در این قضیه نفع نداشته و بیشتر از طرف افراد و گروهای افراطی مامور شکایت شدند. این طور که شنیدم ایشان از طرف افراطیون مامور بوده و تاکید آن گروه ها به حذف آقای نیکنام بوده است. بعد از انتخابات موضوع انتخابات برای من تمام شده بود بنابراین اینکه بخواهم وارد این قضیه شوم اصلا در شأن من و خانواده‌ام نیست. اتفاقا همسرم که وکیل است بلافاصه بعد از اینکه این اتفاق برای آقای نیکنام افتاد اعلام آمادگی کرد که حاضر است وکیل سپنتا شود و از ایشان دفاع کند.

باید بیش از ۵۰ درصد کابینه تغییر یابد
هم اکنون بخوانید

_آقای نیکنام قبول نکرد؟

ما درخواست دادیم اما ایشان به دنیال پیگیری حقوقی این قضیه نبودند ولی همسرم اعلام وکالت کرده بود. الان آقای نیکنام فقط نماینده زرتشتیان نیستند، ایشان نماینده کل مردم یزد و ۲۱ هزار رای کسب کرده است.

_به نظرتان چرا شایعه کردند که شما عامل تحریک‌کننده برای شکایت بودید؟

به نظر می رسد این کار، کار همان جناح افراطی است که برای حذف آقای نیکنام هم فشار می آورند. اینها از این طرف هم به دنبال تخریب اصلاح‌طلبان هستند. چون نفر ۱۳، ۱۴ و ۱۵ انتخابات شورا که بعد از من هستند همگی اصولگرایند و می خواهند فشار روانی وارد کنند که اگر در نهایت تلاش‌ها برای حضور آقای نیکنام در شورای شهر موثر نشد نفر بعدی که من هستم در اثر این فشارها کناره‌گیری کنم و نماینده اصولگرای خود را وارد شورا کنند. البته خوشبختانه تلاش‌هایی که تاکنون برای حضور آقای نیکنام شده به نظر می رسد به نتیجه برسد و نباید به این مسائل دامن زد.

_بعد از انتخابات پیشنهاد شکایت از آقای نیکنام به شما نشده بود؟

بله شده بود. من پیام آنها را هم در تلفن همراه خود دارم. چند نفر از طریق پیامک به من گفتند شما ذی‌نفع هستید و شکایت کنید که من به هیچ وجه قبول نکردم .

_درخواست آنان چه بود؟

می گفتند حضور آقای نیکنام در شورای شهر از لحاظ شرعی درست نیست و چون شما ذی‌نفع هستید می توانید شکایت کنید.

_پاسخ شما به آنها چه بود؟

من گفتم اصلا این مساله به ذهن من خطور نمی کند و انتخابات برای من از همان فردای انتخابات تمام شده بود. من یک وکیل دادگستری هستم و احتیاجی به این کارها و حواشی آن ندارم. من به جد به حقوق شهروندی اعتقاد دارد و این پیشنهادها برای من حیرت‌انگیز بود.

_چه کسانی پیشنهاد شکایت را به شما دادند؟

نمی توانم اسم ببرم اما با جناح افراطی ارتباط داشتند و من را هم می شناختند به همین دلیل امکان اینکه با من حضوری صحبت کنند یا به من پیامک بدهند برایشان فراهم بود.

طرح الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی تایید شد
هم اکنون بخوانید

_یعنی حضوری هم از شما این درخواست را کردند؟

حضوری نه. فقط پیام دادند که گفتم به هیچ وجه این کار را نمی کنم

_وقتی این جواب را به آنها دادید چه واکنشی داشتند؟

خیلی جالب بود به یکی از اینها که گفتم شما چطور به خودت اجازه دادی که این پیام را برای من ارسال کنی اصلا جوابی نداد و دیگری هم عذرخواهی کرد و گفت اشتباه کردم. واکنش من به این پیشنهاد خیلی تند بود به همین دلیل جرات نکردند چیزی بگویند.

_قبل از شکایت آقای باقری از شما خواسته بودند که شکایت کنید؟

ده یا پانزده روز بعد از انتخابات بود. حتی یکی از دوستان اصولگرا با من تماس گرفت و گفت ما می خواهیم دسته جمعی شکایت کنیم و درخواست ابطال انتخابات را بدهیم و از من خواست چون ذی نفع هستم با آنان همراه شوم که من رد کردم.

_دلیل آنها برای ابطال انتخابات چه بود؟

می گفتند انتخابات دیر تایید شده و تخلفات بارز بوده است.

_منظورشان از تخلفات همین موضوع آقای سپنتا نیکنام بود؟

یکی از این تخلفات مدنظر آنان مساله آقای سپنتا بود. آنها می گفتند شورای نگهبان به هیات نظارت اعلام کرده بود که ایشان را تایید نکنند اما هیات نظارت ایشان را تایید کرده است بنابراین تخلف شده که من به آنان گفتم انتخابات از نظر من تمام شده و من هر جایی به هر قیمتی نمی روم. اما اکنون که این شایعه‌ها را می بینم متوجه می شوم عده‌ای باهدف و بااعتماد نو به نقل از برنامه سمت من آمدند تا شاید حرکتی از من ببنید و به اصلاح‌طلبان آسیب بزنند اما من پاسخ آنان را دادم. من خودم را یک شخص نمی‌دانم بلکه نماینده یک گروه یعنی همان اصلاح‌طلبان می دانم. اکنون هم هر کاری به عنوان یک شهروند لازم باشد برای آقای نیکنام می کنم تا وارد شورای شهر شوند. من از هیچ کاری برای ایشان دریغ نمی کنم.

منبع: اعتماد آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

دکمه بازگشت به بالا