هشدار لاریجانی نسبت به ایجاد تشنج ناشی از ماجراجویی‌های سعودی و بحران لبنان

به گزارش اعتماد نو، جلال میرزایی با اشاره به برگزاری یک جلسه غیرعلنی چنددقیقه‌ای پیش از آغاز نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: در این جلسه آقای لاریجانی رییس مجلس به تشریح و تبیین مسائلی درباره آخرین تحولات منطقه پرداخته و نکات مهمی را متذکر شدند.

وی افزود: آقای لاریجانی درباره احتمال وقوع برخی ماجراجویی‌ها در منطقه که می‌تواند باعث به هم ریختگی اوضاع شود و باوجود اوضاع نابه‌سامان در لبنان، رییس‌جمهوری و دیگر مسئولان این کشور ازجمله حزب‌الله لبنان عملکرد خوبی داشته و مردم این کشور حتی اهل سنت و مسیحیان با احساس مسئولیت و رویکرد عقلانی خود مانع از افزایش تشنج در منطقه و این کشور شدند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس با اشاره به بخش دیگری از سخنان رییس مجلس در این جلسه غیرعلنی یادآور شد: به‌گفته آقای لاریجانی محمدبن سلمان و دولت آل سعود ماجراجویی‌هایی را آغاز کرده و به نظر می‌رسد هیچ خط قرمزی برای خود متصور نیست.

نماینده اصلاح‌طلب مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: رییس مجلس بر آمادگی کامل جمهوری اسلامی ایران برای کنترل شرایط منطقه سخن گفت و تاکید کرد که جمهوری اسلامی همواره با طمانینه با این مسائل برخورد می‌کند.

میرزایی در پایان گفت: آقای لاریجانی همچنین تاکید داشت که تمامی این ماجراجویی‌ها و اقدامات غیرمنطقی در منطقه برای این است که به‌زعم خود در مسیر توسعه که ازسوی جمهوری اسلامی ایران در حال طی شدن است، وقفه و خللی ایجاد کنند. آن‌ها سعی دارند با این اقدامات مانع از جذب سرمایه‌گذاری خارجی در کشورمان شوند و این مسئله، دقیقاً همان نکته‌ای است که باید بیشترین تمرکز را بر آن قرار دهیم و این مسائل نباید خللی در مسیر توسعه و آرامش کشور ایجاد کند.

اگر حکم حکومتی برای فیلترینگ تلگرام وجود داشته با ذکر دلایل اعلام شود
هم اکنون بخوانید

منبع: اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

دکمه بازگشت به بالا